X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Córka byłego ministra sprawiedliwości pozywa Jana Śpiewaka. "Nie dam sobie zamknąć ust"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:20
Córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego pozywa miejskiego aktywistę Jana Śpiewaka. Zdaniem Bogumiły Górnikowskiej doszło do zniesławienia, bowiem radny warszawskiego Środmieścia ujawnił jej rolę przy reprywatyzacji kamienicy na Ochocie. O pozwie mówił w audycji Gorący Temat Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, radny dzielnicy Warszawa-Śródmieście.
Audio
  • 19.01.2018 Jan Śpiewak: „To kolejna sytuacja, gdy osoby związane z PO próbują mnie postraszyć”.
Jan Śpiewak
Jan ŚpiewakFoto: PR24/TB

O kulisach reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Joteyki 13 stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa poinformowało w październiku ubiegłego roku. Miejscy aktywiści ustalili m.in., że córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego była kuratorem 118-letniej osoby, w której imieniu przejęła pół kamienicy z lokatorami. Jan Śpiewak informuje, że został przez kurator pozwany. Aktywista twierdzi, że "nie da się zastraszyć i dalej będzie stawał po stronie najsłabszych".

- Kancelaria byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego pozwała mnie w imieniu córki byłego ministra PO. Zostałem pozwany za ujawnienie udziału Bogumiły Ćwiąkalskiej w nielegalnej reprywatyzacji przy ulicy Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Była kuratorem osoby, która miała 118 lat – mówił aktywista.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Bogumiła Ćwiąkalska chce mu zamknąć usta. - Ta reprywatyzacja została unieważniona przez Naczelny Sąd Administracyjny w październiku 2017 roku, ale mimo to pani Ćwiąkalska chce mi na drodze karnej wymierzyć sprawiedliwość. Nie dam sobie zamknąć ust. To kolejna sytuacja, gdy osoby związane z Platformą Obywatelską występują na drogę sądową przeciwko mnie i próbują mnie postraszyć – stwierdził Śpiewak.

Radny dzielnicy Śródmieście, skierował apel do kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, aby zabrał głos w sprawie "nękania" go przez polityków PO i ich rodziny. Apel skierował też do byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Kościak.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 15:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna: jest wniosek o przedłużenie aresztu dla 3 podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 19:35
Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o przedłużenie aresztu wobec Jakuba R., Aliny D. i Roberta N. Były wicedyrektor z warszawskiego Ratusza, jego matka oraz znany adwokat mają postawione zarzuty w związku z warszawską aferą reprywatyzacyjną. O dzikiej reprywatyzacji w Warszawie mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kujawski z Wolnego Miasta Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna. "Wyłania się obraz państwa z kartonu"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 22:00
Zbigniew Lichocki, kurator dla zmarłego Józefa Pawlaka, przyznał przed komisją weryfikacyjną, która zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy Łochowska 38, że miał świadomość, że osoba ta jest w wieku zaawansowanym. "Wydawało nam się, że jest teoretycznie możliwe jeszcze, aby żył" – mówił Lichocki. O wtorkowych przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjna mówił w audycji Północ-Południe Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawa i radny dzielnicy Śródmieście.
rozwiń zwiń