Córka byłego ministra sprawiedliwości pozywa Jana Śpiewaka. "Nie dam sobie zamknąć ust"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:20
Córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego pozywa miejskiego aktywistę Jana Śpiewaka. Zdaniem Bogumiły Górnikowskiej doszło do zniesławienia, bowiem radny warszawskiego Środmieścia ujawnił jej rolę przy reprywatyzacji kamienicy na Ochocie. O pozwie mówił w audycji Gorący Temat Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, radny dzielnicy Warszawa-Śródmieście.
Audio
  • 19.01.2018 Jan Śpiewak: „To kolejna sytuacja, gdy osoby związane z PO próbują mnie postraszyć”.
Jan Śpiewak
Jan ŚpiewakFoto: PR24/TB

O kulisach reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Joteyki 13 stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa poinformowało w październiku ubiegłego roku. Miejscy aktywiści ustalili m.in., że córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego była kuratorem 118-letniej osoby, w której imieniu przejęła pół kamienicy z lokatorami. Jan Śpiewak informuje, że został przez kurator pozwany. Aktywista twierdzi, że "nie da się zastraszyć i dalej będzie stawał po stronie najsłabszych".

- Kancelaria byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego pozwała mnie w imieniu córki byłego ministra PO. Zostałem pozwany za ujawnienie udziału Bogumiły Ćwiąkalskiej w nielegalnej reprywatyzacji przy ulicy Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Była kuratorem osoby, która miała 118 lat – mówił aktywista.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Bogumiła Ćwiąkalska chce mu zamknąć usta. - Ta reprywatyzacja została unieważniona przez Naczelny Sąd Administracyjny w październiku 2017 roku, ale mimo to pani Ćwiąkalska chce mi na drodze karnej wymierzyć sprawiedliwość. Nie dam sobie zamknąć ust. To kolejna sytuacja, gdy osoby związane z Platformą Obywatelską występują na drogę sądową przeciwko mnie i próbują mnie postraszyć – stwierdził Śpiewak.

Radny dzielnicy Śródmieście, skierował apel do kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, aby zabrał głos w sprawie "nękania" go przez polityków PO i ich rodziny. Apel skierował też do byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Kościak.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 15:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna: jest wniosek o przedłużenie aresztu dla 3 podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 19:35
Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o przedłużenie aresztu wobec Jakuba R., Aliny D. i Roberta N. Były wicedyrektor z warszawskiego Ratusza, jego matka oraz znany adwokat mają postawione zarzuty w związku z warszawską aferą reprywatyzacyjną. O dzikiej reprywatyzacji w Warszawie mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kujawski z Wolnego Miasta Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna. "Wyłania się obraz państwa z kartonu"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 22:00
Zbigniew Lichocki, kurator dla zmarłego Józefa Pawlaka, przyznał przed komisją weryfikacyjną, która zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy Łochowska 38, że miał świadomość, że osoba ta jest w wieku zaawansowanym. "Wydawało nam się, że jest teoretycznie możliwe jeszcze, aby żył" – mówił Lichocki. O wtorkowych przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjna mówił w audycji Północ-Południe Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawa i radny dzielnicy Śródmieście.
rozwiń zwiń