X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieczysław Baszko przechodzi z PSL do Porozumienia. "Tworzy się wiatr polityczny, który wieje w kierunku PiS"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 15:42
Poseł Mieczysław Baszko odszedł z PSL i dołączył do Porozumienia. O przejściu do obozu Zjednoczonej Prawicy poseł poinformował na wspólnej konferencji z wicepremierem Jarosławem Gowinem. O decyzji posła mówili w audycji Gorący Temat prof. Kazimierz Kik (politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”).
Audio
  • 20.01.2018 prof. Kazimierz Kik i Adrian Stankowski o Mieczysławie Baszce i Stanisławie Kogucie.
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes partii Porozumienie Jarosław Gowin (P), były już - podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko (C) oraz Jacek Żalek (P) i Szczepan Barszczewski (2P) z Porozumienia podczas konferencji prasowej w Białymstoku
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes partii Porozumienie Jarosław Gowin (P), były już - podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko (C) oraz Jacek Żalek (P) i Szczepan Barszczewski (2P) z Porozumienia podczas konferencji prasowej w BiałymstokuFoto: PAP/Artur Reszko

Według Adriana Stankowskiego brakuje jasnych komunikatów po stronie rządowej. – Pytanie jest o jakość osób przechodzących do Zjednoczonej Prawicy. Istnieje problem najwierniejszej bazy PiS, która została w ostatnim czasie zlekceważona. Z rezerwą patrzy ona na takie nowe nabytki, widząc w tym koniunkturalizm. PiS musi uważać na swój matecznik, bowiem bez niego nie uda się wygrać wyborów – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem prof. Kazimierza Kika koniunkturalizm w polityce nie jest złym zjawiskiem. – To nadaje dynamiki polityce. Jesteśmy przed wyborami samorządowymi i teraz tworzy się wiatr polityczny, który wieje w kierunku PiS. Ta forma koniunkturalizmu sprzyja zwycięstwu. Nie ma innej drogi przed PiS jak poszerzenie bazy wyborczej. Nieważne kto przechodzi, ważne, że opozycja się rozpada – mówił politolog.

Goście Polskiego Radia 24 komentowali również brak zgody Senatu na aresztowanie senatora PIS Stanisława Koguta. W ocenie Adriana Stankowskiego to głosowanie to powód do zmartwienia dla PiS. – PiS obiecywał, że będzie inaczej. Tej partii wolno mniej w tym zakresie, to poważna wtopa. Drugi to problem, to kwestia przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Trzeba zwrócić uwagę na niepokojącą metodę głosowania – wskazywał redaktor.

Jak podkreślał prof. Kazimierz Kika, to był przykład kolesiostwa w Senacie ponad podziałami. – Okazuje się, że w każdym zawodzie są kasty. W tym wypadku to korporacja senatorów. To nie ma nic wspólnego z demokracją, sprawiedliwości i praworządnością, to kolesiostwo, czyli choroba, która drąży polską demokrację – stwierdził gość Polskiego Radia 24,

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 20.01.2018

Godzina emisji: 15:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nowa partia Jarosława Gowina. "Walczy o polityczną podmiotowość"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 22:00
Porozumienie to nowa nazwa partii Jarosława Gowina. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na wszystkich, dołączcie - apelował Gowin podczas sobotniego kongresu ugrupowania. O politycznych szansach nowego projektu wicepremiera mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta Piotr Nisztor o wzmacnianiu pozycji przez Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 12:33
Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił podczas sobotniego kongresu powstanie nowej partii – „Porozumienie”, w skład której weszło jego dotychczasowe ugrupowanie - Polska Razem, Republikanie, a także inne stowarzyszenia o charakterze prawicowym. O nowej partii Jarosława Gowina mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazeta Polska”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz: w Wolnych i Solidarnych będę mógł działać dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 16:33
– Gwarancją, że będę się dobrze czuł i działał dla Polski w Wolnych i Solidarnych jest legenda Kornela Morawieckiego oraz oficjalne wspieranie przez koło rządu przy wprowadzeniu zmian w państwie. Popieranie reform w Polsce to postawa patriotyczna – powiedział w Rozmowie PR24 o swoim przejściu do koła Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz. Gościem programu był też europoseł Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej posłów w Kukiz’15. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 18:00
W ostatnich dniach klub Kukiz’15 opuścili dwaj posłowie – Sylwester Chruszcz i Adam Andruszkiewicz. Jeszcze wcześniej z ugrupowania odeszli m.in. Kornel Morawiecki i Piotr Liroy-Marzec. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 o przyszłości formacji Pawła Kukiza mówili Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska i Jacek Ożóg z TV Republika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Zbigniew Gryglas o swojej politycznej drodze

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 08:26
- Nie przeszedłem żadnej metamorfozy. Zawsze sytuowałem się na skrajnym konserwatywnym skrzydle Nowoczesnej – powiedział w audycji 24 Pytania były poseł Nowoczesnej, obecnie poseł partii Porozumienie Zbigniew Gryglas. W Polskim Radiu 24 mówił m.in. o powodach przejścia do nowej partii Jarosława Gowina i kandydatach na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń