X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska w konflikcie z Izraelem jest swego rodzaju chłopcem do bicia'

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 16:01
– Musimy dojść do porozumienia. Żydzi nie uciekną od Polaków, a Polacy od Żydów. Jesteśmy połączeni strasznym losem (…) – mówił w Gorącym Temacie Piotr Semka z „Do Rzeczy”, odnosząc się do konfliktu polsko-izraelskiego na tle nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.
Audio
  • 12.02.18 Piotr Semka o konflikcie polsko-izraelskim: Musimy dojść do porozumienia
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: auschwitz.org

Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, Polska w konflikcie z Izraelem jest swego rodzaju „chłopcem do bicia”.

– Polska jest jako jedyna w takiej sytuacji, że ma czyste sumienie, bo walczyła w czasie wojny, zapłaciła ogromną daninę krwią, a jest jeszcze przedstawiana jako sojusznik [III Rzeszy – przyp. red.] – mówił na naszej antenie publicysta. – Takiej sytuacji nie ma w innych krajach. Takie państwa, jak Węgry, Słowacja czy Rumunia, wydawały Żydów Niemcom. Stąd nie mają w ogóle problemu walki o dobre imię – dodawał gość PR24.

Zdaniem Piotra Semki, w odniesieniu do przyszłych relacji między Warszawą a Tel-Awiwem, "musimy dojść do porozumienia". – Żydzi nie uciekną od Polaków, a Polacy od Żydów. Jesteśmy połączeni strasznym losem – oceniał. – Ten straszny los psuje nasze relacje, ale też obustronne stosunki psują ci Polacy, którzy w ramach konfliktu polsko-polskiego czy odreagowania swojej niechęci do prawicy, obecnie posypują się popiołem, przepraszają za to, co było – mówił publicysta.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Frątczak.   

Polskie Radio 24/zz

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 12.02.18

Godzina emisji: 15.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ekspert ds. wizerunku: przyszedł czas na polski etnocentryzm

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:47
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział w radiowej Jedynce, że bilans sporu o ustawę o IPN jest dla Polski pozytywny, bowiem nasz kraj zaczął budować prawdziwą politykę historyczną. "Państwo jak każda firma musi dbać o swój wizerunek" - dodał. O budowaniu przez Polskę wizerunku mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Lazar, ekspert ds. komunikacji i Public Relations.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Ustawa o IPN nie daje możliwości karania, to tylko pogrożenie palcem”

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:31
„Można sobie wyobrazić prace nad wspólnym stanowiskiem rządu Polski i Izraela ws. noweli ustawy o IPN, byłoby to dobre rozwiązanie” - oświadczył w radiowej Jedynce szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem konflikt wokół noweli o IPN to „incydent” wynikający w głównej mierze z nieporozumienia. O sporze wokół ustawy o IPN-ie mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej”) i Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przez setki lat Żydzi byli w Polsce współgospodarzami ziem, na których mieszkali"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 18:15
– Pamięć o strasznych rzeczach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej, jest niezwykle ważna – powiedział rabin Szalom Ber Stambler. W audycji "Ideologika" rozmowa o sporze izraelsko-polskim oraz o podejściu do rozliczania państw za historyczne czyny ich obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy ponoszą odpowiedzialność za wydarzenia Holokaustu, Szoah, za czasy narodowego socjalizmu"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 15:55
Kanclerz Niemiec Angela Merkel w opublikowanym w sobotę nagraniu wideo odniosła się do dyskusji wokół polskiej ustawy o IPN. "Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holokaust i tylko ta świadomość może być podstawą dobrych relacji z Polską" - podkreśliła Merkel. Mówił o tym w audycji Gorący Temat korespondent Polskiego Radia w Niemczech Jan Bogatko.
rozwiń zwiń