X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zatrzymanie Władysława Frasyniuka: Nie ma „świętych krów”

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 15:30
Władysław Frasyniuk usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności osobistej dwóch policjantów na służbie. Po tym, jak został doprowadzony i przesłuchany w prokuraturze w Oleśnicy, zwolniono go do domu. W Gorącym Temacie komentarz Pawła Lisickiego z „Do Rzeczy” i Ryszarda Majdzika, opozycjonisty z czasów PRL. Gościem Polskiego Radia 24 był także karnista prof. Piotr Kruszyński.
Audio
  • 14.02.18 Prof. Piotr Kruszyński o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka
  • 14.02.18 Gorący Temat: Paweł Lisicki i Ryszard Majdzik o zatrzymaniu i zwolnieniu Władysława Frasyniuka
Opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk rozmawia z dziennikarzami przed swoim domem we Wrocławiu po powrocie z przesłuchania, 14 bm.
Opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk rozmawia z dziennikarzami przed swoim domem we Wrocławiu po powrocie z przesłuchania, 14 bm. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Frasyniuk wcześniej dwukrotnie, mimo wezwania, nie stawił się w warszawskiej prokuraturze – 12 stycznia i 1 lutego. Zarzuty, które postawiła mu prokuratura, mają związek z nielegalnym protestem Obywateli RP z czerwca 2017 roku w Warszawie. Były działacz „Solidarności”, razem z innymi osobami, blokował przejście uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Wdał się w szarpaninę z policjantami, którzy próbowali go usunąć, gdy siedział na środku ulicy. Ostatecznie przenieśli go na bok.

– Władysław Frasyniuk od dłuższego czasu prowokował władze, nie stawiał się na wezwania. Robił wszystko, by doszło do tego, co się stało dzisiaj. W sensie formalnym trudno mówić o jakimkolwiek przekroczeniu prawa czy reguł postępowania w działaniach policji wobec Frasyniuka – komentował w Gorącym Temacie Paweł Lisicki. – W wymiarze medialnym można to było zrobić inaczej; operację można było przeprowadzić w sposób „bardziej oszczędny”. Niekoniecznie o szóstej rano z kajdankami, można było w ciągu dnia wysłać do Frasyniuka dwóch funkcjonariuszy. Działamy w takim otoczeniu, że z normalnych działań władz robi się niemal formę prześladowań politycznych – dodawał komentator.

Ryszard Majdzik z kolei zwracał na naszej antenie uwagę na to, że działania organów ścigania wobec Władysława Frasyniuka były zgodne z prawem. – (…) czy Frasyniuk myśli, że będzie inaczej traktowany? Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa – podkreślał gość Polskiego Radia 24. – Nie ma „świętych krów”. Była kasta opozycjonistów, którzy byli dobrani przez konstrukcję Kiszczaka (…). To się już skończyło – pointował.

Jak zaznaczył prof. Piotr Kruszyński, kodeks postępowania karnego jednoznacznie przewiduje środki przymusu. - Jeżeli podejrzany nie stawia się na wezwanie to można go doprowadzić przymusowo. Jest to wszystko legalne i zgodne z prawem - stwierdził.

Dodał, że wszyscy są równi wobec prawa i "każdy ma te same prawa i obowiązki". - Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jest stawić się na wezwanie niezależnie od tego jakie są jego poglądy polityczne. To nie jest kwestia poglądów politycznych, ale kwestia przestrzegania prawa - tłumaczył.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Łukasz Łapczyński, poinformował, że przesłuchanie Władysława Frasyniuka trwało 10 minut, odmówił on składania wyjaśnień i podpisania postanowienia o postawieniu zarzutów oraz protokołu przesłuchania.


Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Kościak.

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________ 

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 15.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także