X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amber Gold. Publicysta o konfrontacji świadków z gdańskiej ABW

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 15:35
– Komisja udowodniła nie tylko niespójność, ale także mijanie się z prawdą – tak pierwszą konfrontację świadków z gdańskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego skomentował Miłosz Lodowski (Rebelya.pl).
Audio
  • 22.03.18 Amber Gold. Publicysta o konfrontacji świadków z gdańskiej ABW
Przewodnicząca sejmowej Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold Małgorzata Wassermann i Jarosław Krajewski podczas przesłuchania byłego zastępcy dyrektora Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku Jarosława Dąbrowskiego, 22 b
Przewodnicząca sejmowej Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold Małgorzata Wassermann i Jarosław Krajewski podczas przesłuchania byłego zastępcy dyrektora Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku Jarosława Dąbrowskiego, 22 bFoto: PAP/Marcin Obara

Przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold stanęli były wicedyrektor gdańskiego ABW Jarosław Dąbrowski i były naczelnik wydziału operacyjnego ABW, którego tożsamość została utajniona. 

Jedna z rozbieżności dotyczyła tego, czy funkcjonariusze ABW mogli badać wątki poboczne sprawy Amber Gold po wybuchu afery. Według oficera, ówczesna dyrekcja zakazała tego, ostrzegając że mogą oni usłyszeć zarzuty dotyczące utrudniania śledztwa. Inaczej sprawę przedstawił Jarosław Dąbrowski, który powiedział, że funkcjonariusze ABW mieli dużą swobodę działania.

– Komisja udowodniła nie tylko niespójność, ale także mijanie się z prawdą – oceniał w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski. – Myślę, że powoli zbliżamy się do punktu przełomowego (...); już dłużej nie będziemy obserwować „migania” się przed odpowiedzialnością uczestników tej sprawy – dodawał publicysta.

Były wicedyrektor gdańskiej ABW, Jarosław Dąbrowski, weźmie też też udział w drugiej konfrontacji – z byłym zastępcą naczelnika wydziału operacyjnego.

Spółka Amber Gold powstała w 2009 roku i miała inwestować pieniądze klientów w złoto oraz inne kruszce, oferując oprocentowanie wyższe od lokat bankowych. W 2011 roku przejęła trzy linie lotnicze i na ich podstawie stworzyła OLT Express. Firma założona przez Marcina P. okazała się jednak piramidą finansową. W sierpniu 2012 roku ogłosiła upadłość. Oszukała niemal 19 tysięcy klientów na kwotę ponad 850 milionów złotych.

Więcej w całej audycji.

W II części Gorącego Tematu Agaton Koziński z „Polski The Times” mówił o rozpoczynającym się dwudniowym szczycie Unii Europejskiej.

Gospodarzem programu była Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24/IAR/zz

______________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 22.03.18

Godzina emisji: 15.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Publicysta o działaniach służb ws. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 15:49
– Coś się w tej sprawie nie zgadza. Albo w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, albo w relacji między ABW a prokuraturą – mówił w Gorącym Temacie Aleksander Majewski z tygodnika „Sieci”. Komisja śledcza ds. Amber Gold w środę przesłuchuje prokuratorów z Gdańska, we wtorek przed komisją stanęli byli szefowie gdańskiej delegatury ABW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. "Porażające" zeznania prokuratora

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 16:37
Komisja śledcza ds. Amber Gold w środę przesłuchała prokuratorów z Gdańska, a we wtorek na jej pytania odpowiadali byli szefowie gdańskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Gośćmi Rozmowy PR24 byli Jarosław Krajewski z PiS i Witold Zembaczyński z Nowoczesnej, członkowie komisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja ds. Amber Gold. Transmisja w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 07:03
Przed komisją śledczą do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład grupy Amber Gold będą zeznawać kolejni prokuratorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amber Gold - ponowne przesłuchanie dwóch prokuratorów z Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 16:15
- Nie wiedziałem o prowadzeniu działań operacyjnych przez ABW ws. Amber Gold; nie wydawałem zakazu ani żadnych dyspozycji dotyczących czynności operacyjnych - zeznał w poniedziałek przed komisją śledczą b. Prokurator Okręgowy w Gdańsku Dariusz Różycki. W poniedziałk przesłuchano także b. Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku Ireneusza Tomaszewskiego. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja ds. Amber Gold. Transmisja w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 07:55
Przed komisją śledczą staną: Ewa Daligia oraz Izabela Janeczek, byłe prokurator z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po przesłuchaniach komisji ds. Amber Gold. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 18:00
- To nie było nawet państwo teoretyczne. To było państwo mafijne – powiedział po przesłuchaniach kolejnych świadków – byłych prokuratorów - przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold Adam Borowski z Gazety Polskiej. Gościem Debaty Dnia był także Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokurator o Amber Gold: Marcin P. i jego żona nie mieli żadnego kapitału

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 19:00
We wtorek sejmowa komisja śledcza przesłuchała kolejnych świadków ws. Amber Gold. Jako pierwsza przed komisją stawiła się prok. Ewa Daliga, oddelegowana w sierpniu 2012 roku z prokuratury rejonowej w Sopocie do gdańskiej prokuratury okręgowej – do sprawy Amber Gold. Następnie sejmowi śledczy przesłuchali prokurator Izabelę Janeczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Amber Gold. Transmisja w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 07:55
Konfrontacja świadków: Jarosława Dąbrowskiego, byłego zastępcy dyrektora Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku oraz dwóch funkcjonariuszy ABW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amber Gold. "Nie przypominam sobie, abym paraliżował prace pionu operacyjnego ABW" Komisja śledcza ds. Amber Gold. Konfrontacja świadków

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 15:00
- Nie przypominam sobie, abym paraliżował prace pionu operacyjnego gdańskiej ABW. Uważam, że była duża swoboda w pracy wydziału operacyjnego - zapewniał b. wiceszef gdańskiej ABW Jarosław Dąbrowski podczas czwartkowej konfrontacji z kolejnym funkcjonariuszem gdańskiej ABW. Polskie Radiu 24 transmitowało posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń