X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kandydatury Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 15:38
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił kandydatury Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast w jesiennych wyborach samorządowych. O kandydatach mówili w audycji Gorący Temat Oskar Hejka (warszawski radny PiS), Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie) i Adam Chmielecki (politolog).
Audio
  • 26.04.2018 Oskar Hejka, Adrian Stankowski i Adam Chmielecki o kandydatach Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast.
Patryk Jaki, kandydat na urząd prezydenta Warszawy
Patryk Jaki, kandydat na urząd prezydenta WarszawyFoto: PAP/Paweł Supernak

Wiceszef MS Patryk Jaki będzie kandydował w Warszawie, Małgorzata Wassermann - w Krakowie, Mirosława Stachowiak-Różecka - we Wrocławiu, Bartłomiej Sochański - w Szczecinie, Zbigniew Rasielewski - w Toruniu, a Piotr Barczak - w Zielonej Górze. Kandydatem ZP na prezydenta Białegostoku został Jacek Żalek; kandydatem na prezydenta Bydgoszczy - Tomasz Latos. O prezydenturę w Gdańsku zawalczy Kacper Płażyński z PiS, a w Gorzowie Wielkopolskim - Sebastian Pieńkowski.

Według Oskara Hejki Patryk Jaki ma realne szanse na zwycięstwo i bardzo chce być prezydentem Warszawy. – Pokazał się w komisji weryfikacyjnej jako osoba, która zażarcie walczy o sprawy warszawskie i bezpieczeństwo mieszkańców. Patryk Jaki jest gwarancją, że jeśli ktoś jeszcze raz będzie próbował podnieść rękę na mieszkańców, to on szybko się z tą ręką rozprawi. Po 11 latach rządów PO Warszawie jest konieczny człowiek, który potrafi zaprowadzić porządek. Argument o byciu warszawiakiem, przy obecnej strukturze społecznej mieszkańców Warszawy, zdezaktualizował się. Wielu mieszkańców Warszawy przyjechało z różnych miejsc. Część wizerunku negatywnego Patryka Jakiego jest nieprawdziwa – mówił radny.

Zdaniem Adriana Stankowskiego Patryk Jaki gwarantuje, że zmiana będzie zasadnicza  - Wiążę z tą listą kandydatów nadzieje, bowiem polskim samorządom przyda się zmiana. Na liście są głównie ludzie młodzi. Przestrzegałbym polityków PiS - wyborów nie wygra się tylko zarzutami wobec konkurentów. W Warszawie nie ma od lat gospodarza z prawdziwego zdarzenia. Rządzą tu układy, koterie i mafie deweloperskie. Rzecz w tym, by pociągnąć do wyborów ludzi, którzy na wybory nie chodzą, bowiem byli zniechęceni brakiem zmian. To szansa dla Patryka Jakiego – powiedział gość Polskiego Radia 24.

W ocenie Adama Chmieleckiego w Gdańsku walka o urząd będzie twarda. – Kampania będzie skupiała uwagę nie tylko lokalnej opinii publicznej na Pomorzu - Gdańsk będzie jednym z ogólnopolskich frontów rywalizacji między PO a PiS. Prezydent Adamowicz będzie startował, nawet bez poparcia PO. Moim zdaniem PO nie wystawi kandydata i poprze Adamowicza. Wzbudza on kontrowersje ze względu na ostatnie afery, który podkopały pozycje prezydenta Gdańska. Myślę, że Kacper Płażyński to dobra kandydatura, w miejscu, które jest dla PiS-u trudniejszym polem walki niż Warszawa – wskazywał politolog.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/PAP

____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 15:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów miast. Jaki i Wassermann wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:35
Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast wojewódzkich i współwojewódzkich w jesiennych wyborach samorządowych. Prezes PiS zastrzegł jednak, że nie jest to początek kampanii wyborczej, ale rozpoczęcie okresu przygotowawczego. Wybór komentowali w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Kamiński (PAN), Piotr Gozdowski (Wolne Miasto Warszawa), Michał Kolanko (Rzeczpospolita) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń