Tunezja – kraj marzeń i pragnień

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 09:51
Wielbłądy, pustynia, piaski Sahary, zabytki, shisha, meczety,  rafa koralowa, błękitne niebo, jaśminy – Tunezja ma wszystko, czego pragnie zagoniony człowiek we współczesnym świecie – przekonuje w Magazynie Podróżników – TRAVEL 24 Andrzej Lisowski. Do egzotycznej Afryki Północnej zapraszała w Polskim Radiu 24 również Elżbieta Lisowska.
Audio
  • 19.03.17 Magazyn Podróżników: Tunezja. Elżbieta i Andrzej Lisowscy
Tunezja
Tunezja Foto: Andrzej Lisowski

Tunezja od zachodu graniczy z Algierią, od południowego wschodu z Libią. Jej północną i północno-wschodnią granicę tworzy Morze Śródziemne. Jej powierzchnia sięga prawie 166 tys. kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców nie przekracza 10 mln ludzi.

– Tunezja ma prawie 1,3 tys. kilometrów plaż, piaski Sahary, rafę kolorową, zabytki fenickie, rzymskie, arabskie, tureckie, berberyjskie, pokolonialnie i chrześcijańskie. Widać tu również wpływy andaluzyjskie – powiedział Andrzej Lisowski. – Ten kraj otwiera się coraz bardziej po ostatnich wydarzeniach smutnych i przykrych. Teraz zapowiada się tam spokojne lato.  Zaczynają wracać Belgowie i Francuzi. Pod koniec kwietnia wystartują tam również samoloty z Katowic i Warszawy – informował. 

– Tunezja urzekła mnie jaśminami i błękitnym niebem – dodała Elżbieta Lisowska. –To był mój wymarzony kraj – podkreślała.

W Magazynie Podróżników – TRAVEL 24 również podpowiedzi dla turystów, jak odnaleźć się w tym kraju. Wiele wskazówek można również odnaleźć w książce "Tunezja. Przewodnik Wiedza i Życie" krakowskich podróżników.

Program prowadzili Elżbieta i Andrzej Lisowscy.

Jaśmin - narodowy kwiat Tunezji. fot. Andrzej Lisowski

Jasmin - narodowy kwiat Tunezji.

Polskie Radio 24/dds

Magazyn Podróżników - zapraszają Elżbieta i Andrzej Lisowscy.

_____________________

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 23:15

Zobacz więcej na temat: podróże Tunezja wakacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn podróżników "Travel 24" w Sajgonie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 22:30
W trzecim odcinku Magazynu Podróżników „TRAVEL 24” Elżbieta i Andrzej Lisowscy - krakowscy podróżnicy, twórcy telewizyjnego „Światowca”, członkowie nowojorskiego The Explorers Club – odkrywają różne oblicza i dźwięki Sajgonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedeń – miasto artystów i geniuszy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 21:47
Nobliwy i nonszalancki, awangardowy i staroświecki, przyjazny wiekowym perłom architektury i szokującym happeningom. Mowa o Wiedniu, widzianym oczami Elżbiety i Andrzeja Lisowskich. Do stolicy Austrii krakowscy podróżnicy udali się w kolejnym odcinku audycji TRAVEL 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Podróżników: księżycowa wyspa - Lanzarote

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 22:00
Wyrastający z Atlantyku skrawek afrykańskiego kontynentu z powiewającymi flagami Unii Europejskiej i Hiszpanii. Świat stu wulkanów, trzystu kraterów i jednego niezwykłego ogrodu, gdzie zgromadzono ponad 10 tysięcy kaktusów z całego świata…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalkuta – miasto o niezwykłej historii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 13:22
Miasto Matki Teresy, bogini Kali i artystów nie ma swojego Tadż Mahalu, nie rzuca na kolana, a na początku zwykle rozczarowuje i męczy. Ma na dodatek sławę miasta wyjątkowej biedy i ludzi pracujących w nieludzkich warunkach. Stolicy Bengalu – Kalkucie poświęcony był Magazyn Podróżników Travel24.
rozwiń zwiń