Ogólnopolskie Seminarium Ratownictwa Medycznego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:01
W Grudziądzu odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Ratownictwa Medycznego, w którym wzięło udział pół tysiąca lekarzy i ratowników. O skutecznej pierwszej pomocy mówił w audycji Tym Żyje Kraj prezes grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych – Mirosław Bałka.
Audio
  • 18.05.17 Mirosław Bałka o Ogólnopolskim Seminarium Ratownictwa Medycznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maciej Luczniewski/REPORTER/EASTNEWS

Jak podkreślił Mirosław Bałka, uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium Ratownictwa Medycznego co roku dyskutują na temat poszerzania swojej wiedzy i wdrażania nowych postępowań ratowniczych. - Przyczynia się to m.in. do tego, by pacjent, który ma trafić z pomocy przedszpitalnej był jak najlepiej zabezpieczony – wyjaśnił gość.

Powiedział także jak należy postępować w przypadku np. udaru. - Gdy występują objawy takie jak bełkotliwa mowa, wymioty czy nudności trzeba jak najszybciej wezwać karetkę. Im szybciej zareagujemy, tym szybciej pacjent trafi do szpitalnego oddziału ratunkowego i będzie miał dużo lepsze rokowania – podsumował Bałka.

Materiał Marcina Dolińskiego.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/pr

Tym żyje kraj w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________ 

Data emisji: 18.05.17

Godzina emisji: 12:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ratownictwo medyczne woła o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 16:00
Narasta konflikt w środowisku ratowników medycznych i pogotowia ratunkowego. Pracownicy grożą protestem. O sytuacji tych grup zawodowych w audycji Kapitał i praca mówili goście: Dariusz Mądraszewski, NSZZ "Solidarność", Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego, Robert Judek, Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ i Grzegorz Byszewski, Pracodawcy RP.
rozwiń zwiń