X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To woda na młyn komentatorów, którzy chcą dokopać dobrej zmianie"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 13:21
Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i tymczasowy areszt senatora Stanisława Koguta. W tajnym głosowaniu wniosek prokuratury poparło 32 senatorów, przeciwko było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. Dotyczyło wniosku prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia łapówki przez polityka. O Stanisławie Kogucie mówili w Podsumowaniu Tygodnia Miłosz Lodowski (portal Rebelya.pl) i Michał Wróblewski (Fakt).
Audio
  • 20.01.2018 Miłosz Lodowski i Michał Wróblewski o sprawie Stanisława Koguta
Senator Stanisław Kogut podczas posiedzenia Senatu w Warszawie. 19.01.2018
Senator Stanisław Kogut podczas posiedzenia Senatu w Warszawie. 19.01.2018Foto: PAP/Radek Pietruszka

Według Miłosza Lodowskiego sprawa Stanisława Koguta będzie się odbijać rządowi PiS czkawką. – Nie potrafię znaleźć żadnych wyższych motywacji w działaniu izby wyższej parlamentu. To woda na młyn komentatorów, którzy chcą dokopać dobrej zmianie. W kraju, który ceni sobie transparentność i praworządność taka sytuacja jest niemożliwa. Myślę, że wszyscy obywatele nie życzą sobie takich zachowań w przestrzeni publicznej. Tajność głosowania to też rzecz słaba – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem Michała Wróblewskiego działanie senatorów w obronie Stanisława Koguta nie było wpadką, tylko było celowym działaniem. – O wpadce możemy mówić na gruncie wizerunku politycznego. Wczorajsze głosowanie zburzyło narrację PiS, że opozycja jest w kompletnej rozsypce. PiS też popełnia błędy. Prezes PiS potępił to co zrobili senatorowie, był zawiedziony. To pierwsza sytuacja w tej kadencji, gdzie parlamentarzyści PiS sprzeciwili się woli Jarosława Kaczyńskiego – powiedział dziennikarz.


Na zdjęciu: Michał Wróblewski, Krzysztof Kossowski i Miłosz Lodowski Na zdjęciu: Michał Wróblewski, Krzysztof Kossowski i Miłosz Lodowski

W ocenie Miłosza Lodowskiego to sprawa kuriozalna. – Polacy muszą sobie zadać pytanie czy w sprawach karnych stać nas na utrzymywanie immunitetu, który nie temu miał służyć. Przypadek senatora Koguta jest klarowny. Nie znajduję słów na usprawiedliwienie tej sytuacji. Nie życzę sobie sytuacji, by politycy unikali odpowiedzialności i możliwości stosowania wobec nich środków karnych – wskazywał komentator.

Jak podkreślał Michał Wróblewski, zadziałała korporacyjna solidarność senatorów - Przyjęło, że politycy mogą więcej, a z definicji uważam, że politykom wolno mniej. Polityka i korupcja to nierozłącznie sprawy, ale problemem jest, że sprawa dotyczy partii, która na sztandarach ma wypisaną walkę z korupcją. Podoba mi się stanowcza reakcja władz PiS, natomiast nie rozumiem zachowania senatorów – wyjaśniał redaktor.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Kossowski.


Polskie Radio 24/IAR/PAP

Podsumowanie Tygodnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 20.01.2018

Godzina emisji: 12:16


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Parlamentarzyści o prawnych kłopotach senatora Koguta

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 16:33
Jest wniosek prokuratury o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Stanisława Koguta, na podstawie dowodów zebranych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratorzy chcą postawić senatorowi trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym. W Rozmowie PR24 komentarz Marka Pęka z Prawa i Sprawiedliwości i Marka Sowy z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat nie dał zgody na zatrzymanie Stanisława Koguta. "PiS będzie musiało wyciągnąć konsekwencje"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 16:35
Senat nie zgodził się  na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. O sprawie Stanisława Koguta mówili w audycji Rozmowa PR24 senator PiS Artur Warzocha, poseł PSL Krzysztof Paszyk i poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.
rozwiń zwiń