Władysław Kosiniak-Kamysz: wniosek o konstruktywne wotum nieufności błędem w sztuce politycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:25
- Wstrzymałbym się z wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności co najmniej o pół roku. Bycie w opozycji - przy takiej przewadze obozu rządzącego, który posiada prezydenta i samodzielną większość - to jest maraton. Trzeba mieć wytrzymałość długodystansowca, a nie szybkość sprintera – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • 20.03.17 Władysław Kosiniak-Kamysz o wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności.
Władysław Kosiniak-Kamysz, Polskie Stronnictwo Ludowefot.PR24MS
Władysław Kosiniak-Kamysz, Polskie Stronnictwo Ludowe/fot.PR24/MS

Jak stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz, wniosek o konstruktywne wotum nieufności PO jest błędem w sztuce politycznej. - Dużo lepiej dla siły rażenia takiego wniosku byłoby, gdyby najpierw odbyła się rozmowa, a następnie decyzja i działanie. Tutaj kolejność została zaburzona, co osłabia  wniosek – zaznaczył gość. Odniósł się w ten sposób do spotkania opozycji zwołanego przez Grzegorza Schetyną na wtorek.

Kosiniak-Kamysz tłumaczył, że w opozycji nie ma koalicji. - Każdy ma swoją podmiotowość i my o naszą podmiotowość zabiegamy – wyjaśnił. Jak dodał prezes PSL, istnieją jednak "wspólne mianowniki". - Możemy głosować razem lub występować razem, ale jako ludowcy idziemy swoją drogą. Jest ona uwarunkowana naszą tożsamością historyczną i perspektywą przyszłości - dodał.

Skomentował także poniedziałkowe wysłuchanie publiczne w Sejmie m.in. ws. ustawy dotyczącej wycinki drzew. - Rozmawialiśmy m.in. o dewastacji drzew, o rzekach w Polsce, o tym, że zagrożona jest dziś gospodarka wodna, o melioracji, sprawach związanych z hodowlą ryb - wyliczał.

Jak dodał, "dużo niebezpiecznych rzeczy dzieje się z projektami poselskimi". - Wszystkie projekty dotyczące ochrony przyrody trafiają ścieżką poselską czyli bez konsultacji – zaznaczył prezes PSL.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pr

Wszystkie audycje Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24

____________________

Data emisji: 20.03.17

Godzina emisji: 16:18

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. "Opozycja zaraz dostanie łomot na własne życzenie"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 18:16
Kandydatem na premiera Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Schetyna. O wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu mówili w Debacie Dnia Eliza Olczyk (Wprost) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera. "Błazenada, groteska"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 10:13
Platforma Obywatelska przedstawiła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Wniosek ma być złożony w przyszłym tygodniu. Kandydatem na premiera jest lider PO, Grzegorz Schetyna. Jego kandydaturę oceniali w audycji Wydarzenia Tygodnia – Komentarze Wojciech Biedroń (wPolityce.pl) i Jakub Dymek (Krytyka Polityczna)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum nieufności. "Element walki o przywództwo w opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 19:27
– Planowane przez Platformę wotum nieufności jest w rzeczywistości wotum nieufności wobec Nowoczesnej – powiedział Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl. Odniósł się w ten sposób do planowanego głosowania nad wotum nieufności w stosunku do premier Beaty Szydło. W audycji "Wróżenie z faktów" temat skomentował także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Apel o wotum nieufności wobec rządu Szydło: wolałbym realnej dyskusji na temat realnych problemów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 08:35
- Cała ta hucpa, cały ten dzień sejmowy będzie nas – podatników - kosztował milion złotych. Tyle poświęcimy na jałowy spór o to, czy Kukiz’15 lub Nowoczesna poprą nowego premiera Grzegorza Schetynę podczas gdy rozstrzygniecie jest oczywiste – powiedział w programie 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość odniósł się także do współpracy jego klubu z Polskim Stronnictwem Ludowym i rządów PiS.
rozwiń zwiń