Włodzimierz Czarzasty: SLD przywróci normalność, przydałby się w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:16
– Mam nadzieję, że Polacy dostrzegą potrzebę obecności lewicy w Sejmie – mówił w Rozmowie PR24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Polityk na naszej antenie przekonywał, że w polskim parlamencie jest miejsce dla ugrupowań o charakterze lewicowym.
Audio
  • 19.04.17 Włodzimierz Czarzasty o przyszłości SLD
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: PR24/PJ

Według ostatnich sondaży, Sojusz Lewicy Demokratycznej może liczyć w kolejnych wyborach parlamentarnych na poparcie co najmniej pięciu procent głosujących. Jak wskazywał w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Czarzasty, SLD walczy o powrót do Sejmu, starając się unikać błędów z przeszłości.

– Płaci się za głupotę – mówił gość Rozmowy PR24, odnosząc się do nieudanych dla ugrupowania ostatnich wyborów prezydenckich. – My zapłaciliśmy w ten sposób, że nie weszliśmy do Sejmu. Przyznaliśmy się jednak do błędu, teraz walczymy – dodawał polityk, podkreślając przy tym, że w Polsce istnieje zapotrzebowanie na obecność lewicy w parlamencie.

– Polacy widzą, że SLD, który przywróciłby różnie rozumianą normalność, w polskim Sejmie by się przydał – pointował Włodzimierz Czarzasty.

Donald Tusk w Warszawie

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do sprawy przesłuchania w charakterze świadka byłego premiera Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej przyjechał z Sopotu do Warszawy, gdzie na dworcu powitali go m.in. jego zwolennicy. Zdaniem Włodzimierza Czarzastego, tego typu inicjatywy to pokaz arogancji.

– Powitanie Donalda Tuska na Dworcu Centralnym było marnym pomysłem, z kategorii aroganckich. Ja nie pozwoliłbym sobie na coś takiego – komentował polityk. – To wydarzenie było mało przemyślane, mało smaczne. Dziwię się, że Donald Tusk zgodził się na to – dodawał Włodzimierz Czarzasty.

Donald Tusk został wezwany przez warszawską prokuraturę ws. śledztwa dotyczącego współpracy miedzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

Więcej w całej rozmowie.


Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.  

__________________

Data emisji: 19.04.17

Godzina emisji: 16.12


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Poranka: Donald Tusk stawi się w stołecznej prokuraturze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:36
Donald Tusk przyjeżdża do Warszawy, by zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Przesłuchanie ma rozpocząć się w południe w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej. Na Dworcu Centralnym mają się odbyć pikiety zarówno zwolenników, jak i przeciwników byłego premiera. O sprawie rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Nisztor (Gazeta Polska) i Michał Kolanko (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk przesłuchiwany w prokuraturze. "Robienie z tego zamachu na szefa RE jest nie na miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 14:20
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zeznaje w warszawskiej prokuraturze jako świadek w sprawie dotyczącej podjęcia współpracy przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską FSB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Tusk może teraz celebrować bycie męczennikiem obecnego rządu”

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 12:42
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawił się w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie ma zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Po tym, gdy wysiadł z pociągu na Dworcu Centralnym, Tusk udał się pieszo do warszawskiej prokuratury okręgowej przy ul. Nowowiejskiej. O przesłuchaniu Donalda Tuska w kontekście marketingu politycznego mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Lazar, ekspert ds. wizerunku politycznego i reputacji.
rozwiń zwiń