Mariusz Błaszczak: relokacja migrantów spotęguje kryzys

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 16:50
– Mam wątpliwości co do tego, że Europa chce uciec przed tym, co dzieje się na Zachodzie: we Francji, Niemczech czy Szwecji – w ten sposób minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, odniósł się w Rozmowie Polskiego Radia 24 do kolejnego aktu terroru, do którego doszło w Paryżu. Tym razem zamachowiec zastrzelił tam policjanta, a dwóch kolejnych ranił.
Audio
  • 21.04.17 Mariusz Błaszczak: Relokacja migrantów spotęguje kryzys
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz BłaszczakFoto: PR24/MS

Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, polski rząd nie zgadzając się na przyjmowanie uchodźców, stara się przeciwdziałać zagrożeniom związanych z terroryzmem.

– Komisja Europejska wciąż mówi o tym, że należy stosować metodę relokacji uchodźców. W ten sposób Bruksela chce rozwiązywać kryzys migracyjny. To nie jest jednak rozwiązywanie problemu, a jego potęgowanie – wskazywał na naszej antenie Mariusz Błaszczak.

– Przymusowa relokacja spotęguje presję migracyjną. Handlarze ludźmi będą mieli świadomość tego, że będą mogli zarobić na przerzucie osób z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy, bo ci ludzie i tak zostaną na Starym Kontynencie przyjęci – dodawał szef MSWiA. – A ludzie, którzy przyjadą do Europy, nie zintegrują się naszym społeczeństwem. Tak pokazuje doświadczenie – pointował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie. Mariusz Błaszczak mówi też m.in. o wniosku nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.   

Polskie Radio 24

Wszystkie rozmowy Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24

____________________

Data emisji: 21.04.17

Godzina emisji: 16.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Był dobry moment, by zakończyć kontrowersje wokół szefa MON"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 16:35
Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza. Według polityków PO, Polacy oczekują odwołania Macierewicza, aby wyjaśnić skandale, które "toczą" MON. Sprawę kontował w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o zamachu w Paryżu. "Może za nim stać więcej osób"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 14:26
Francuska policja zatrzymała trzy osoby w związku z czwartkowym zamachem na Polach Elizejskich w Paryżu. W ataku – do którego przyznało się tak zwane Państwo Islamskie – zginął policjant, dwóch zostało rannych. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Kubiciela z City Security.
rozwiń zwiń