Poseł Kukiz’15: wskutek decyzji UE zamachy będą się powtarzać

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 16:30
W poniedziałek w hali widowiskowej w Manchesterze doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły co najmniej 22 osoby. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. – Na skutek decyzji UE możemy się spodziewać, że tak to będzie wyglądać. Całe szczęście, że polski rząd i Kukiz’15 od początku wypowiadają się przeciwko przyjmowaniu uchodźców – mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Jachnik z Kukiz’15.
Audio
  • 23.05.2017 Jerzy Jachnik (Kukiz’15): „UE pragnie zawłaszczyć Europę”.

Gość podkreślił, że tego typu tragedie nadal będą mieć miejsce, a służby „choćby nie wiem co robiły, nie są w stanie zabezpieczyć wszystkiego”. W jego ocenie, rezolucja Komisji Europejskiej ws. przyjmowania uchodźców to „próba szantażu, która nie jest ujęta w żadnych ramach, żadnych traktatów europejskich”. – UE pragnie sobie zawłaszczyć Europę i nią rządzić. Będą coraz większe naciski – mówił. Dodał jednak, że Unia z czasem przegra, bo „rządzą nią technokraci, odizolowani od rzeczywistości, pod kątek politycznym i finansowym”. – Została stworzona po to, by politycy, którzy odsiedzieli swoje jako funkcjonariusze publiczni w danych krajach, mieli miejsce na emeryturę – tłumaczył.

Jerzy Jachnik odniósł się również do śledztwa prowadzonego przez poznańską prokuraturę, w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Mężczyzna został zatrzymany przez policję 15 maja ubiegłego roku na rynku we Wrocławiu. W komisariacie został kilkakrotnie rażony paralizatorem, wkrótce zmarł. Jak się okazało, został pomylony z osobą poszukiwaną za handel narkotykami. Minister Mariusz Błaszczak zażądał zwolnienia ze służby funkcjonariusza, który użył paralizatora. Stanowiska stracili też komendant wojewódzki policji we Wrocławiu, jego zastępca nadzorujący pion prewencji oraz szef komendy miejskiej we Wrocławiu. – Śledztwo prowadził określony prokurator i on powinien ponieść sankcje dyscyplinarne – ocenił gość. Dodał, że wobec prokuratorów powinny być „wyśrubowane sankcje, włącznie z wyrzuceniem z zawodu”. – Gdyby w Polsce dzisiaj za ewidentne przestępstwa i nadużycie władzy wyrzucić 50 prokuratorów i sędziów, może inni zaczęliby myśleć – podkreślił.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.  

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 16:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: Wszystko wskazuje na to, że nie był to doraźny incydent

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 11:02
- Wszystko wskazuje na to, że atak w Manchesterze był przygotowany wcześniej. Pierwsze wiadomości, które analizowaliśmy wskazują na to, że nie mieliśmy do czynienia z doraźnym incydentem – powiedział w audycji 24 Pytania minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Odniósł się także do przygotowanego przez MON dokumentu dotyczącego strategii obronnej i działaniach NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: Kampania wyborcza zawieszona

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 15:18
Brytyjskie partie polityczne zawieszają kampanię wyborczą przed wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na 8 czerwca. Decyzja ta jest związana z wydarzeniami w Manchesterze, gdzie doszło do ataku terrorystycznego. O politycznej sytuacji w Wielkiej Brytanii mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o zamachu w Manchesterze i walce z tzw. Państwem Islamskim

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 16:00
Brytyjska policja zidentyfikowała sprawcę samobójczego zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Jak poinformował szef manchesterskiej policji, jest to 22-letni Salman Abedi. Wcześniej służby, w związku z atakiem, aresztowały 23-letniego mężczyznę. Został on zatrzymany na południu miasta. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się ISIS. O ataku mówili w audycji Gorący Temat Witold Repetowicz Defence24.pl oraz prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
rozwiń zwiń