Piotr Zgorzelski: PSL przedstawi propozycje dla rządu ws. uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 17:21
Pomoc humanitarna, zaangażowanie w walkę zbrojną z Państwem Islamskim oraz w proces pokojowy. Zdaniem Piotra Zgorzelskiego to obszary, w których Polska powinna podjąć działania. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił o tym w Rozmowie Polskiego Radia 24.
Audio
  • 19.06.17 Piotr Zgorzelski o przyjmowaniu uchodźców przez Polskę.

Jak podkreślił Piotr Zgorzelski, są co najmniej trzy obszary, w których należy podjąć działania. - Pierwsze to włączyć się mocno w proces pokojowy w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Drugi to pomoc humanitarna. Trzeci to zaangażowanie militarne w rozbicie Państwa Islamskiego, poprzez misje wojskowe i szkolenia. Przede wszystkim należy pomagać na miejscu i ta pomoc jest przez nas udzielana – mówił poseł PSL.

Zaznaczył, że "od poważnych polityków wymaga się czegoś więcej niż składanie wyrazów współczucia". - Najważniejsze są konkretne działania dlatego we wtorek PSL przedstawi kompleksową propozycją dla polskiego rządu - w postaci uchwały do rozważenia - w jaki sposób można podjąć rozmowę o rozwiązaniu ważnego problemu – podkreślił Zgorzelski.

Odniósł się także do incydentu, do którego doszło w Londynie. - Z opinii komentatorów i ekspertów wynika, że możemy spodziewać się odwetu więc prawo serii w tym przypadku jest bardzo prawdopodobne, a sytuacja bardzo poważna. Ukazuje bowiem, że Europa jest nieprzygotowana na to, co Państwo Islamskie chce zafundować naszemu kontynentowi – podsumował poseł PSL.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pr

_____________________

Wszystkie rozmowy Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24

Data emisji: 19.06.17

Godzina emisji: 16:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Pozycja Theresy May coraz słabsza

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 14:36
– Kolejny atak przesuwa kwestie związane z bezpieczeństwem na pierwszy plan – mówił w Świecie w Południe Krzysztof Kokoszczyński z portalu EurActiv.pl. W ocenie gościa Polskiego Radia 24, w kontekście ostatnich zamachów słabnie pozycja premier Theresy May.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w Londynie. "To może oznaczać początek wojny"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 16:25
W nocy z niedzieli na poniedziałek w Londynie doszło do kolejnego ataku. Tym razem 48-latek wjechał w grupę muzułmanów. Jak mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Katarzyna Pachniak z Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego, być może incydent był inspirowany przez radykałów islamskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w Londynie. "Miejsce nie jest przypadkowe"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 15:05
- Meczet przy Finsbury Park słynie z imamów, którzy posługują się mową nienawiści – powiedziała w audycji Gorący Temat ekspertka ds. Wielkiej Brytanii Elżbieta Królikowska-Avis. Odniosła się w ten sposób do incydentu, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w północno-wschodnim Londynie.
rozwiń zwiń