Poseł Kukiz’15 o kibicach Legii: jestem z nich dumny

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 17:07
- Jestem historykiem i już wiele lat temu przypominałem, że środowiska kibicowskie są wśród grup, które w szczególny sposób pielęgnują idee patriotyczne - tak w audycji Rozmowa PR24 poseł Kukiz’15 Józef Brynkus skomentował oprawę meczu Legia Warszawa – FK Astana, odnoszącą się do Powstania Warszawskiego.
Audio
  • 07.08.2017 Józef Brynkus: „Po ujawnieniu kolejnych taśm prokuratura powinna zacząć w końcu działać”

Fani "Wojskowych" oddali hołd ofiarom Powstania Warszawskiego. "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy osób. Tysiące z nich stanowiły dzieci" - to napis, który w języku angielskim znalazł się pod postacią żołnierza trzymającego pistolet przy głowie małego chłopca. W tle znajdowała się Biało-Czerwona flaga oraz data - 1944.

- To co zrobiili kibice Legii Warszawa to dla mnie wyjątkowa sprawa. Jestem z tego dumny - podkreślił Józef Brynkus.

Gość Polskiego Radia 24 skomentował też kolejne taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Według posła Kukiz’15 sprawą powinna zająć się prokuratura. - Po ujawnieniu kolejnych taśm prokuratura powinna zacząć w końcu działać. Osoby uwikłane w aferę powinny zostać przynajmniej przesłuchane. Ci, którzy chcieli sprzedać rafinerię w Możejkach powinni za to odpowiedzieć, to działanie na szkodę państwa – powiedział gość Polskiego Radia 24

W opinii Brynkusa powinniśmy zająć się treścią nagrań, a nie tylko ich właścicielami. - Radosław Sikorski odpowiadał za bezpieczeństwo Polaków, lecz działania, które podejmował bezpieczeństwa nie zapewniały. Minister sprawiedliwości powinien zabezpieczyć nagrania i dokumenty jako dowód w sprawie, bez wykorzystywania ich jako narzędzia walki politycznej – mówił parlamentarzysta.

Zdaniem Józefa Brynkusa Polsce należą się reparacje wojenne od Niemiec. – Należą nam się odszkodowania za zniszczenia wojenne, a także zwrot majątku, który Niemcy ukradli i wywieźli w czasie II wojny światowej. Powinniśmy powołać zespół ekspertów, którzy określą zasady zwrotu utraconych środków. Izrael nie miał wątpliwości ws. reparacji i odszkodowań za zamordowanych podczas wojny Żydów. Polsce należą się reparacje jako akt sprawiedliwości dziejowej i zadośćuczynienie strat. Musimy domagać się podmiotowego traktowania na arenie międzynarodowej  – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/kk

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 07.08.2017

Godzina emisji: 16:13


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podsumowanie Tygodnia: Pamięć o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 12:31
Pierwsze dni sierpnia upłynęły pod znakiem rocznicowych uroczystości, upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego. Do wydarzeń sprzed 73 lat nawiązali również kibice Legii Warszawa, którzy przed meczem kwalifikacji Ligi Mistrzów z FK Astana pokazali transparent, uznany przez niektóre środowiska za kontrowersyjny. W Podsumowaniu Tygodnia komentarz Joanny Miziołek z „Wprost” i Romana Mańki z Fundacji FIBRE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możejki zapewniają bezpieczeństwo energetyczne Polsce i krajom bałtyckim"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 15:55
Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen Jacka Krawca z lutego 2014 roku. Konwersacja odbyła się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. W trakcie rozmowy poruszona została kwestia rafinerii Orlen Możejki, znajdującej się na Litwie. Radosław Sikorski zapytał prezesa Orlenu czy w kwestii rafinerii chciałby podjąć jakieś ruchy. O rafinerii w Możejkach mówił w audycji Gorący Temat ekonomista Sławomir Horbaczewski.
rozwiń zwiń