Spór o ograniczenie handlu w niedziele. "Nie będzie żadnych strat"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 16:35
– Bilans wyjdzie na zero, nie będzie żadnych strat – mówił w Rozmowie PR24 Jan Mosiński. Poseł PiS-u w ten sposób odniósł się do planów dotyczących ograniczenia handlu w co drugą niedzielę. Sprawę na naszej antenie komentował także Marek Sowa z Nowoczesnej.
Audio
  • 4.10.17 Spór o ograniczenie handlu w niedziele. Komentarz polityków (Jan Mosiński i Marek Sowa)

Nowoczesna sprzeciwia się proponowanym przez PiS zmianom, ograniczającym handel w niedziele. Partia rządząca jednak w ramach kompromisu proponuje ograniczenie handlu w co drugą niedzielę miesiąca, a nie każdą. – Jako ugrupowanie bardzo wyraźnie mówimy: to ludzie mają decydować o tym, co robią. Politycy nie są od tego, by mówić społeczeństwu, kiedy ma robić zakupy – wskazywał Marek Sowa. – Sprzeciwiamy się temu zakazowi, jest niepotrzebny. Wystarczy wprowadzić w Kodeksie pracy odpowiednie zabezpieczenia dla pracowników – dodawał polityk.

– Nie będzie żadnej tragedii, żadnych zwolnień – przekonywał z kolei w PR24 Jan Mosiński, mówiąc o ograniczeniu handlu w co drugą niedzielę, powołując się na sytuację na Węgrzech, gdy tam obowiązywały restrykcje dotyczące handlu w ostatni dzień tygodnia. – Przez rok funkcjonowania zakazu w tym kraju obroty zwroty o 6 procent, do tego przybyło 3 tysiące miejsc pracy – wskazywał. – Ruch w sklepach przesunie się na piątek i sobotę. Bilans wyjdzie na zero, nie będzie żadnych strat – pointował Jan Mosiński.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24

_____________________

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

Data emisji: 4.10.17

Godzina emisji 16.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Handel w niedzielę - nowe propozycje zmian

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 13:11
Zagwarantowanie pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu to propozycja Konfederacji Lewiatan w zakresie ograniczenia handlu w niedziele. Takie rozwiązanie byłoby możliwe dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu Pracy. O propozycjach dot. zakazu handlu w niedzielę mówił w audycji Północ-Południe Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cieszymy się, że pierwszy rząd po transformacji zaczyna rozmawiać ze związkami na temat ograniczenia handlu w niedzielę"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 12:51
Sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy rozpatrzyła na czwartkowym posiedzeniu obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara i Marek Lewandowski z NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie niedziele w miesiącu bez handlu? „Zobaczmy, jak to się sprawdzi”

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 11:31
Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Ryszard Pawlikowski, przedsiębiorca prowadzący działalność w ramach sieci sklepów „Chata Polska”. Na naszej antenie rozmawiali o najnowszej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele.
rozwiń zwiń