Decyzja NSA ws. sporu kompetencyjnego. "Runął ostatni mur, za którym ukrywała się Hanna Gronkiewicz-Waltz"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 16:59
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił cztery wnioski prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA stwierdził, że zakresy działania komisji oraz prezydent Warszawy są zbliżone, ale nie są takie same. O decyzji NSA mówili w audycji Rozmowa PR24 warszawski radny Piotr Guział oraz członkowie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji – Paweł Rabiej (Nowoczesna) i Paweł Lisiecki (PiS).
Audio
  • 05.10.2017 Piotr Guział, Paweł Rabiej i Paweł Lisiecki

Według Piotra Guziała oczywiste było, że Hanna Gronkiewicz-Waltz próbuje uciec od odpowiedzialności. – Prezydent Gronkiewicz-Waltz chciała uciec spod gilotyny, kwestionując zasadność powołania komisji, czego nie robiła nawet jej macierzysta partia. Uważam, że uchylanie się przed stanięciem przed komisją powinno być karane dotkliwiej, a nawet powinno grozić doprowadzeniem siłowym. Kara 3 tys. zł jest śmieszna i nieadekwatna do majątku pani prezydent. Obywatelka Hanna Gronkiewicz-Waltz jest rozsadzona przez własną pychę. Uważa, że stoi ponad prawem i zatraca się w tym. Elementarz polityczny nakazuje żeby PO odcięła się od Gronkiewicz-Waltz. Jeśli partia tego nie zrobi, utonie razem z nią – powiedział radny.

Zdaniem Pawła Rabieja orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego kończy sprawę wydumanego sporu kompetencyjnego, rozpoczętego przez prezydent Warszawy. – Runął ostatni mur, za którym ukrywała się do tej pory pani prezydent. Trudno sobie teraz wyobrazić jakiś merytoryczny argument, który by powstrzymywał teraz Hannę Gronkiewicz-Waltz przed stanięciem przed komisją. Liczę, że Grzegorz Schetyna poważnie porozmawia z członkinią zarządu PO. Smutne jest to, że pani prezydent brnie w kabaret, który sama sobie stworzyła – mówił członek komisji weryfikacyjnej.

Sprawę skomentował też Paweł Lisiecki. Według posła „wszelkie sztuczki stosowane przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zdemaskowano”. – Spodziewam się, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w końcu stanie przed komisją ds. reprywatyzacji. Naczelny Sąd Administracyjny uznał de facto, że nie ma sporu kompetencyjnego między komisją weryfikacyjną a panią prezydent Warszawy. Oba organy działają zgodnie ze swoimi kompetencjami i nie nachodzą one na siebie – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 05.10.2017

Godzina emisji: 16:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Biedroń: zaliczam Hannę Gronkiewicz-Waltz do grupy cwaniaków reprywatyzacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 15:57
45 proc. Polaków uważa, że komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji w Warszawie przywraca sprawiedliwość społeczną. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public na zlecenie Polskiego Radia 24. O sondażu i aferze reprywatyzacyjnej mówił w audycji Gorący Temat Wojciech Bierdoń z "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent Warszawy uchyla się od odpowiedzialności przed opinią publiczną"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 16:51
- Hanna Gronkiewicz-Waltz wymyśliła sobie pretekst o niekonstytucyjności komisji, a to jest związane z tym, że powstał nowy twór prawny i powstają nowe problemy nieznane wcześniej. Gdyby to była sejmowa komisja śledcza Hanna Gronkiewicz-Waltz nie miałaby wyboru – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Jakub Kulesza z Kukiz’15. Gościem audycji był także Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 18:00
- Prezydent Warszawy jest politykiem, który ma wiedzę o tym, co się w dzieje w jej otoczeniu – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Walczak z Super Expressu. Odniósł się w ten sposób do artykułu Wojciecha Wybranowskiego z Do Rzeczy, który twierdzi, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wie więcej, niż mówi w sprawie warszawskich reprywatyzacji.
rozwiń zwiń