X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marszałek Senatu: opozycja powinna być merytoryczna

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 16:33
– Opozycja powinna zmienić swoje postępowanie. Powinna przede wszystkim być merytoryczna, a także nie kreować złego wizerunku Polski w Europie – mówił w audycji Rozmowie PR24 Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.
Audio
  • 12.01.18 Marszałek Senatu: opozycja powinna być merytoryczna

Z Platformy Obywatelskich zostało wykluczonych troje posłów, a troje parlamentarzystów Nowoczesnej samo zawiesiło na miesiąc swoje członkostwa w partii. To efekt braku porozumienia wewnątrz tych ugrupowań, co do głosowania ws. projektu komitetu „Ratujmy Kobiety”, liberalizującego przepisy aborcyjne.

– Współczuję posłom i senatorom Platformy Obywatelskiej, jeśli wprowadza się w tak ważnych i istotnych światopoglądowo sprawach dyscyplinę partyjną. Nie można łamać kręgosłupów ludziom. Każdy ma swoje poglądy; trzeba je uszanować – podkreślał Stanisław Karczewski. – Ci posłowie zostali wykluczeni z klubu, a eurodeputowani, którzy głosowali przeciwko Polsce, wbrew interesom Polski, nie zostali wykluczeni. Nie słyszałem o żadnych karach – dodawał.

Marszałek Senatu zaznaczył przy tym, że sama opozycja musi być opozycją rzeczową. – My przez osiem lat byliśmy w opozycji, pracowaliśmy w sposób racjonalny, patrzyliśmy, co robi koalicja PO-PSL. Krytykowaliśmy, burzyliśmy się, ale też przez osiem lat pracowaliśmy nad naszym programem – wskazywał gość Polskiego Radia 24. – Obecna opozycja powinna zmienić swoje postępowanie. Powinna przede wszystkim być merytoryczna; nie powinna też kreować złego wizerunku Polski w Europie – pointował Stanisław Karczewski.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/zz

___________________

Wszystkie rozmowy Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24

Data emisji: 12.01.18

Godzina emisji: 16.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata Dnia: Czy Władysław Frasyniuk zostanie liderem opozycji?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 18:49
- Przywództwo w opozycji jawi się mgliście. Nie ma w tej chwili jednej osoby, która była by w stanie zjednoczyć opozycję. Poważną kandydaturą jest Donald Tusk, jeśli będzie chciał i nie będzie miał problemów prawnych. Z palety liderów Władysław Frasyniuk wydaje się najbardziej świeży i możliwy do zaakceptowania – powiedziała w audycji Debata Dnia z portalu wpolityce.pl. Gościem debaty był też Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS deklasuje rywali w sondażu. "Nie ma podstaw do poparcia dla opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 15:35
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec grudnia, to PiS zdobyłoby 45 proc. głosów – wynika z badania dla portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu znalazłaby się PO z 23 proc. natomiast trzecie w sondażu Kukiz’15 wskazało 8 proc. badanych. Wyniki komentował w audycji Gorący Temat prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykluczenia z PO, zawieszenia członkostwa w Nowoczesnej. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 16:30
Posłowie Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak zostali wykluczeni z PO. Natomiast troje posłów Nowoczesnej zawiesza swoje członkostwo w klubie na miesiąc. Chodzi o Joannę Scheuring-Wielgus, Joannę Schmidt i Krzysztofa Mieszkowskiego. To konsekwencje odrzucenia przez Sejm w pierwszym czytaniu projektu liberalizującego ustawę aborcyjną, autorstwa komitetu "Ratujmy Kobiety". O sytuacji w partiach opozycyjnych mówili w Rozmowie PR24 Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Joanna Fabisiak (wykluczona z PO), Andrzej Kryj (PiS) i Piotr Zgorzelski (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Publicyści o sytuacji w partiach opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 18:00
– Liberalizm światopoglądowy i kulturowy Platformy Obywatelskiej zawsze wynikał z projekcji elit, które chciały widzieć w PO partię postępową. Platforma niejednokrotnie pokazała, że jest partią konserwatywną, partią prawicową. Trochę mniej radykalną niż PiS, ale jednak prawicą – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Walczak z Super Expressu. O wykluczeniu trojga posłów z PO i zawieszeniu swojego członkostwa w klubie Nowoczesnej przez niektórych polityków, po głosowaniu ws. aborcji, mówił także Aleksander Majewski (wPolityce.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gociek: Zaczęła się licytacja, kto jest lepszą lewicą światopoglądową w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 22:00
– Być może w opozycji zaczyna narastać przeświadczenie, że prawdziwą alternatywą dla PiS-u nie będzie żadna "zmiękczona prawica" czy partia centrowa, ale ugrupowanie lewicowe  – powiedział w audycji Północ-Południe Piotr Gociek z tygodnika Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób do wykluczenia trzech posłów z PO i zawieszenia trzech posłów Nowoczesnej po głosowaniu nad projektami ustaw ws. aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: SLD i Razem jest nie pod drodze z PO i Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 11:27
– Od dwóch dni widzimy, że opozycji w Sejmie mogłoby w zasadzie nie być – mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński. Politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana w ten sposób komentował sprawę odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego przepisy aborcyjne projektu autorstwa komitetu „Ratujmy Kobiety”.
rozwiń zwiń