X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Senat nie dał zgody na zatrzymanie Stanisława Koguta. "PiS będzie musiało wyciągnąć konsekwencje"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 16:35
Senat nie zgodził się  na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. O sprawie Stanisława Koguta mówili w audycji Rozmowa PR24 senator PiS Artur Warzocha, poseł PSL Krzysztof Paszyk i poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.
Audio
  • 19.01.2018 Krzysztof Paszyk, Mirosław Suchoń i Artur Warzocha o Stanisławie Kogucie i Mieczysławie Baszce.

Prokuratura chce postawić Kogutowi kilka zarzutów dotyczących łapownictwa. Wcześniej senator Kogut zrzekł się immunitetu parlamentarnego.
W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, wśród nich syna senatora Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut.

W opinii Artura Warzochy kierownictwo partii będzie musiało wyciągnąć wnioski. - Senator oddał się do dyspozycji prokuratury, zrzekł się immunitetu, członkostwa w partii i deklarował, że jest gotowy na współpracę. Część senatorów doszła do wniosku, że areszt nie wniesie niczego nowego do sprawy. Senator Kogut przeżywa osobisty dramat od miesiąca. Jego postawa i słowa podczas utajnionej części posiedzenia Senatu miało pewnie wpływ na decyzję senatorów. Wiemy, że wynik głosowania jest oceniany przez kierownictwo partii krytycznie – powiedział senator.

Jak podkreślał Mirosława Suchonia PiS głosowanie w Senacie potwierdził, że jest kastą wyższą i równiejszymi wobec obywateli. – Każdy innym obywatel zostałby za rzeczy zakomunikowane przez prokuraturę zamknięty w więzieniu. Politycy PiS obiecywali, że nie będzie równych i równiejszych, a teraz okazało się, że jak ktoś jest z PiS-u, to absolutnie nie ma co liczyć, że będzie traktowany jak każdy obywatel. Obietnice PiS są nic nie warte. Teraz będzie miał miejsce festiwal usprawiedliwiania się – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Do wyrażenia zgody na wniosek prokuratury potrzebnych było 55 głosów. 

"Poseł PSL Mieczysław Baszko nie ma zamiaru - teraz ani w najbliższych dniach - opuszczać klubu Stronnictwa; informacje o jego odejściu nie są poparte twardymi dowodami" - poinformował poseł PSL Piotr Zgorzelski.

Według Krzysztof Paszyka PSL jest jeszcze klubem poselskim. – Na razie obracamy się w rzeczywistości faktów medialnych. Nie wpłynęło jakikolwiek pismo pana Jarosława Baszki o jego rezygnacji z klubu, więc wszelkie spekulacje na temat odejścia i rozpadu klubu PSL są przedwczesne. Nie ma też rozmów władz klubu PSL z kołem Unii Europejskich Demokratów. Najwyraźniej wielu obawia się konsekwencji jutrzejszej konwencji samorządowej PSL – mówił poseł.

Zdaniem Mirosława Suchonia działania PiS to korupcja polityczna. – Jeśli poseł Baszko odejdzie do PiS-u to będzie przykład korupcji politycznej, jaką stosuje PiS. My będziemy w tej sytuacji stali z PSL-em, który jest merytoryczną opozycją - stwierdził parlamentarzysta.

W ocenie Artura Warzochy sytuacja Nowoczesnej i PSL jest nie do pozazdroszczenia. – Nie chciałbym być członkiem Nowoczesnej, po tym co ta partia prezentowała przez dwa lata w Sejmie. Mówienie o korumpowaniu polityków PO, PSL w związku z ich odejściem to niepotrzebne oskarżenia – przekonywał gość Polskiego Radia 24

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

___________________

Wszystkie rozmowy Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 16:13


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Parlamentarzyści o prawnych kłopotach senatora Koguta

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 16:33
Jest wniosek prokuratury o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Stanisława Koguta, na podstawie dowodów zebranych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratorzy chcą postawić senatorowi trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym. W Rozmowie PR24 komentarz Marka Pęka z Prawa i Sprawiedliwości i Marka Sowy z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń