X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prywatyzacja Ciechu to kolejna patologia pokazująca rządy PO-PSL"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 16:30
Sześć osób zostało zatrzymanych ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki Ciech. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień, korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentach. Wśród nich jest były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL, były szef Giełdy Papierów Warościowych Paweł T. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Jan Mosiński (PiS) i Pudłowski (Nowoczesna).
Audio
  • 13.02.18 Paweł Pudłowski i Jan Mosiński o prywatyzacji Ciechu.

- Prywatyzacja Ciechu to kolejna patologia pokazująca rządy PO-PSL. Zapewne nie jest ostatnią transakcją zawieraną przy stoliku – powiedział w Rozmowie Jan Mosiński. Jego zdaniem, nagrana rozmowa w restauracji Sowa&Przyjaciele pokazuje "jak zamazana była granica między biznesem a polityką". - Biznes przeważał nad polityką, biznes rządził państwem, a nie polityka w sensie troski o majątek skarbu państwa – stwierdził gość. Dodał, że przy tej transakcji "wyrządzono olbrzymie szkody interesom skarbu państwa i załodze".


Jan Mosiński Jan Mosiński

W opinii Mosińskiego to, czy doszło do niedopełniania obowiązków przez zarządzających mieniem skarbu państwa, jest do wyjaśnienia przez prokuraturę.

Zdaniem Pawła Pudłowskiego, sprawa prywatyzacji Ciechu „jest dosyć szeroka”. - Warto zwrócić uwagę, że transakcja była finansowana częściowo przez Kulczyka, a częściowo z kredytu udzielonego przez bank, którego prezesem był wówczas obecny premier Mateusz Morawiecki – tłumaczył gość.


Paweł Pudłowski Paweł Pudłowski

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

Data emisji: 13.02.18

Godzina emisji: 16:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Makowski o działaniach prokuratury ws. Ciechu: Państwo naprawia swoje błędy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 11:51
- Wydaje się, że sprawa prywatyzacji Ciechu ma szerszy kontekst, bo zatrzymani to nie tylko ludzie byłej władzy, ale także biznesmeni, urzędnicy. To szerszy temat i w tym sensie uważam, że błędem jest robienie z niego tylko i wyłącznie kolejnej afery PO – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: prokuratorskie zarzuty po prywatyzacji Ciechu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 09:31
 - Polska klasa polityczna od początku III RP karmiona była neoliberalną papką, tzn. edukacją w duchu rynkowym. Ta neoliberalna dominacja spowodowała swoistą mentalność, która wpłynęła na charakter motywacji jakimi kierują się dziś ludzie idący do polityki – powiedział w kontekście zatrzymań ws. prywatyzacji Ciechu politolog prof. Kazimierz Kik. Gośćmi Debaty Poranka byli także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
rozwiń zwiń