"Prywatyzacja Ciechu to kolejna patologia pokazująca rządy PO-PSL"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 16:30
Sześć osób zostało zatrzymanych ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki Ciech. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień, korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentach. Wśród nich jest były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL, były szef Giełdy Papierów Warościowych Paweł T. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Jan Mosiński (PiS) i Pudłowski (Nowoczesna).
Audio
  • 13.02.18 Paweł Pudłowski i Jan Mosiński o prywatyzacji Ciechu.

- Prywatyzacja Ciechu to kolejna patologia pokazująca rządy PO-PSL. Zapewne nie jest ostatnią transakcją zawieraną przy stoliku – powiedział w Rozmowie Jan Mosiński. Jego zdaniem, nagrana rozmowa w restauracji Sowa&Przyjaciele pokazuje "jak zamazana była granica między biznesem a polityką". - Biznes przeważał nad polityką, biznes rządził państwem, a nie polityka w sensie troski o majątek skarbu państwa – stwierdził gość. Dodał, że przy tej transakcji "wyrządzono olbrzymie szkody interesom skarbu państwa i załodze".


Jan Mosiński Jan Mosiński

W opinii Mosińskiego to, czy doszło do niedopełniania obowiązków przez zarządzających mieniem skarbu państwa, jest do wyjaśnienia przez prokuraturę.

Zdaniem Pawła Pudłowskiego, sprawa prywatyzacji Ciechu „jest dosyć szeroka”. - Warto zwrócić uwagę, że transakcja była finansowana częściowo przez Kulczyka, a częściowo z kredytu udzielonego przez bank, którego prezesem był wówczas obecny premier Mateusz Morawiecki – tłumaczył gość.


Paweł Pudłowski Paweł Pudłowski

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

Data emisji: 13.02.18

Godzina emisji: 16:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Makowski o działaniach prokuratury ws. Ciechu: Państwo naprawia swoje błędy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 11:51
- Wydaje się, że sprawa prywatyzacji Ciechu ma szerszy kontekst, bo zatrzymani to nie tylko ludzie byłej władzy, ale także biznesmeni, urzędnicy. To szerszy temat i w tym sensie uważam, że błędem jest robienie z niego tylko i wyłącznie kolejnej afery PO – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: prokuratorskie zarzuty po prywatyzacji Ciechu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 09:31
 - Polska klasa polityczna od początku III RP karmiona była neoliberalną papką, tzn. edukacją w duchu rynkowym. Ta neoliberalna dominacja spowodowała swoistą mentalność, która wpłynęła na charakter motywacji jakimi kierują się dziś ludzie idący do polityki – powiedział w kontekście zatrzymań ws. prywatyzacji Ciechu politolog prof. Kazimierz Kik. Gośćmi Debaty Poranka byli także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
rozwiń zwiń