X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowa PR24: Politycy o immunitecie parlamentarnym

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 17:11
Sejm uchylił immunitet posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego, a sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla polityka. W Rozmowie PR24 na antenie Polskiego Radia 24 rozmowa z Ewą Lieder z Nowoczesnej i Arturem Warzochą z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 16.04.18 Rozmowa PR24: Politycy o immunitecie parlamentarnym

Stanisław Gawłowski został zatrzymany w piątek. Tego dnia usłyszał też w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą one okresu, kiedy był wiceministrem środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. W niedzielę szczeciński sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie sekretarza generalnego PO.

– Nie przesądzam o winie, to powinien ocenić sąd. Co jednak spowodowało, że immunitet zabrano posłowi Gawłowskiemu, a senatorowi Kogutowi pozostawiono? – pytała w Polskim Radiu 24 Ewa Lieder. – W większości to politycy PiS decydują o tym, kto będzie miał odebrany immunitet. „Swoim” się nie zabiera przywileju, a opozycji już tak – dodawała posłanka Nowoczesnej.

– (…) błędy popełniają też politycy, także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja chętnie przytacza przykład senatora Koguta. Jeżeli już jednak dochodzi do takich sytuacji, natychmiast jest reakcja. Nawet jeśli grupa senatorów PiS, do spółki z politykami PO, popełniła błąd przy głosowaniu, zostało to napiętnowane – podkreślał z kolei Artur Warzocha, zaznaczając, że on sam „głosował inaczej” ws. senatora Koguta.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie z Ewą Lieder i Arturem Warzochą.  

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________ 

Data emisji: 16.04.18

Godzina emisji: 16.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zmiany w regulaminie Senatu. „Sprawa senatora Koguta kładzie cień na PiS”

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 22:00
„Zgodnie z deklaracją, przedkładam senatorom nowelizację regulaminu Senatu znoszącą tajność głosowań; Senat zajmie się nią na posiedzeniu w przyszłym tygodniu” - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. „Immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem i zapewniać bezkarności” - podkreślił szef PiS Jarosław Kaczyński w liście do członków partii. Zapowiedział zmiany w regulaminie Senatu i ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem. O liście prezesa PiS i sprawie senatora Koguta mówił w audycji Północ-Południe Marcin Makowski z „Do Rzeczy”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawa Neumanna wydaje się klarowniejsza i poważniejsza niż Gawłowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 18:00
Poseł Platformy Obywatelskiej, Stanisław Gawłowski, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Możliwe jest również uchylenie immunitetu innemu politykowi tej partii, Sławomirowi Neumannowi. W Debacie Dnia komentarz Łukasza Warzechy z „Do Rzeczy” i Polskiego Radia 24, Piotra Trudnowskiego z portalu „Jagiellonski24.pl”, a także Andrzeja Potockiego z „Sieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. Publicyści o uchylaniu immunitetów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 09:11
Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Sejm uchylił też immunitety posłów Nowoczesnej Ryszarda Petru i Kamili Gasiuk-Pihowicz w związku z oskarżeniami prywatnymi, dotyczącymi wypowiedzi innych parlamentarzystów. Do Sejmu wpłynął też wniosek o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO Sławomirowi Neumannowi. O uchyleniach immunitetów mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej”), Patryk Słowik („Dziennik Gazeta Prawna”) i Radosław Żydok (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski zatrzymany. "Obawa matactwa procesowego"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 12:09
Polityk sam stawił się na przesłuchanie w szczecińskim oddziale Prokuratury Krajowej. Wcześniej wraz ze swoim adwokatem Romanem Giertychem zrobili briefing dla dziennikarzy przed budynkiem prokuratury. Po przesłuchaniu może zaistnieć konieczność zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania; jeszcze w piątek poseł usłyszy zarzuty - poinformowała Prokuratura Krajowa. O zatrzymaniu polityka Platformy Obywatelskiej informujemy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski zatrzymany. Komentarz prawnika

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 15:48
Na polecenie prokuratora CBA zatrzymało w piątek posła Stanisława Gawłowskiego. „Po przesłuchaniu może zaistnieć konieczność zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania; jeszcze w piątek poseł usłyszy zarzuty” - poinformowała PK. Sprawę komentował w audycji Gorący Temat prawnik Jacek Bąbka z Fundacji Badań nad Prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PO Marcin Kierwiński o zatrzymaniu Stanisława Gawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 08:26
Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie sekretarz generalny i poseł PO Stanisław Gawłowski - zdecydował w niedzielę wieczorem szczeciński sąd. Obrońca Gawłowskiego, mec. Roman Giertych ocenił decyzję sądu jako „złą” i zapowiedział złożenie zażalenia. O areszcie dla posła Gawłowskiego mówił w audycji 24 Pytania Marcin Kierwiński.
rozwiń zwiń