X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Komenda uniewinniony. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 17:30
Państwo musi ponieść konsekwencje tego, że na 18 lat wsadziło do więzienia niewinnego człowieka i zniszczyło mu całą młodość – powiedział obrońca Tomasza Komendy, mec. Zbigniew Ćwiąkalski. Zapowiedział, że będzie domagał się ponad 10 mln zł odszkodowania w jego imieniu. W Rozmowie PR24 komentarz Joanny Lichockiej (PiS) i Kazimierza Kleiny (PO).
Audio
  • 16.05.18 Tomasz Komenda uniewinniony. Komentarze polityków

Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Tomasza Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 roku na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie piętnastolatki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat.

– To informacja z jednej strony pocieszająca, bo sprawiedliwość wygrała. Z drugiej jednak, wiele lat z życiorysu tego człowieka zostało wyrwanych – mówił na naszej antenie Kazimierz Kleina, oceniając jednocześnie, że Tomasz Komenda „słusznie domaga się odszkodowania”. Senator PO zaznaczył również, że do tego typu sytuacji, jak skazanie niewinnego człowieka, w ogóle nie powinno było dojść.

Joanna Lichocka z kolei przekonywała, że Tomasz Komenda już znacznie wcześniej mógł zostać uniewinniony. – W 2010 roku można było zrewidować wyrok. Jednak prokurator, który się o to dopominał, został przez was odsunięty od prowadzenia śledztwa – mówiła w PR24 posłanka PiS, kierując swoje słowa do senatora PO, który odpierał zarzuty, wskazując, że prokurator nie został odsunięty od sprawy przez Platformę. – Wówczas rządziła PO (…). A ludzie z Platformy, którzy odpowiadali za wymiar sprawiedliwości, nie kiwnęli palcem w sprawie Tomasza Komendy, bo ich to nie obchodziło – powiedziała Lichocka.

Przypomniała również, że minister Zbigniew Ziobro zajął się sprawą Tomasza Komendy jako jedną z pierwszych. - Zabałaganiliście tak wymiar sprawiedliwości, że nie da się w ciągu jednego dnia tego uporządkować. Odpowiedzialność ciąży na was, to jest wielki skandal, który obciąża wasze sumienia, waszych ministrów sprawiedliwości, prokuratorów i wasz system myślenia o państwie - pointowała Lichocka.

Gościem programu był również Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15. Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold mówił o przesłuchaniu gen. Krzysztofa Bondaryka, byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.  

Polskie Radio 24/PAP/zz

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 16.05.18

Godzina emisji: 16.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prof. Piotr Kruszyński o zwolnieniu warunkowym Tomasza Komendy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:01
- Tomasz Komenda nie został uniewinniony, tylko na razie skorzystał z dobrodziejstwa przedterminowego warunkowego zwolnienia, to zupełnie inna sprawa. Przedterminowe warunkowe zwolnienie polega na tym, że sędzia zwolnił pana Komendę z odbywania reszty kary, pod warunkiem, że będzie przestrzegał porządku prawnego. Teraz dopiero jest otwarta droga do tego, by prokurator złożył wniosek o wznowienie postępowania do Sądu Najwyższego – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Kruszyński z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń