Prof. Zdzisław Krasnodębski: nie chcemy, by Polska była małym krajem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:30
– Wielu ludziom nie na rękę jest "wielka Polska" – wskazywał w Rozmowie PR24 prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie mówił o ideach Kongresu Polska Wielki Projekt, który rozpoczął się w Warszawie.
Audio
  • 17.05.18 Prof. Krasnodębski: Nie chcemy, by Polska była „małym” krajem
Zdzisław Krasnodębski
Zdzisław KrasnodębskiFoto: PR24/MS

Kongres Polska Wielki Projekt to "debata o strategicznych wyzwaniach rozwojowych, które stoją przed Polską w najbliższych dekadach". Jak oceniał w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, rozwijanie Polski to "wielkie zadanie". – Nie chcemy, żeby Polska była małym krajem, w którym ludzie wykonują prace usługowe dla gospodarek innych państw. Nie chcemy, by Polska była krajem, który sam siebie się wstydzi, wstydzi się swojej przeszłości – podkreślał wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Gość PR24 zaznaczył przy tym, że "wielu ludziom nie na rękę jest »wielka Polska«". – Uderzającą cechą części społeczeństwa jest brak wiary we własne siły, poddańczość. Charakteryzuje to m.in. „minionych polityków” – wskazywał prof. Zdzisław Krasnodębski, zaznaczając, że z problemami dotyczącymi tożsamości i roli narodu boryka się nie tylko Polska. – W każdym kraju istnieje podobny spór. Są np. Brytyjczycy, którzy nienawidzą historii Wielkiej Brytanii, którzy chcieliby zapomnieć o przeszłości, usuwać pomniki. Batalia toczy się w całej Europie – mówił polityk PiS.

Prof. Zdzisław Krasnodębski jest jednym z prelegentów Kongresu Polska Wielki Projekt. Jak tłumaczył, Kongres jest też miejscem spotkań dla "naszych sojuszników i oponentów".

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/zz

_______________________

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 17.05.18

Godzina emisji: 16.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

VIII Kongres Polska Wielki Projekt. „Ten kongres ma wpływ na rzeczywistość”

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 18:00
- Kongres Polska Wielki Projekt od początku służył wymianie informacji i wzajemnej edukacji. Środowiska konserwatywne, które organizują kongres nie miały dotąd takiego forum. Podczas tego kongresu rodzą się konkretne projekty, co w Polsce można zmieniać. To rodzaj laboratorium, w którym przeprowadza się eksperymenty ideowe, które potem oddziałują na co się dzieje wokół nas – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Szczerski, krytyk sztuki historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. Cele i zadania

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 18:00
Od 17 do 20 maja odbędzie się w Warszawie Kongres Polska Wielki Projekt. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pałka z TVP1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt – hołd dla Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:25
– W 2010 roku spotkanie nie doszło do skutku, przez to, co się stało w kwietniu. Jednak rok później, ze względu na pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim, wcieliliśmy ideę w życie – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 o Kongresie Polska Wielki Projekt Maryna Miklaszewska, dziennikarka, opozycjonistka w czasach PRL, a także wiceprezes Fundacji Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się VIII Kongres Polska Wielki Projekt

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 10:41
Rozpoczął się VIII Kongres "Polska Wielki Projekt" poświęcony strategicznym wyzwaniom rozwojowym stojącym przed Polską w najbliższych dekadach. – Chcemy budować nową elitę – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem premier Mateusz Morawiecki. Dr hab. Marek Rymsza, socjolog, doradca prezydenta RP, a także jeden z prelegentów kongresu, mówił z kolei w PR24, że "inicjatywa to myślenie o tym, jaka Polska może być w przyszłości". O kongresie mówili też w PR24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski członek rady programowej kongresu Tomasz Matynia.
rozwiń zwiń