X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Zdzisław Krasnodębski: nie chcemy, by Polska była małym krajem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:30
– Wielu ludziom nie na rękę jest "wielka Polska" – wskazywał w Rozmowie PR24 prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie mówił o ideach Kongresu Polska Wielki Projekt, który rozpoczął się w Warszawie.
Audio
  • 17.05.18 Prof. Krasnodębski: Nie chcemy, by Polska była „małym” krajem
Zdzisław Krasnodębski
Zdzisław KrasnodębskiFoto: PR24/MS

Kongres Polska Wielki Projekt to "debata o strategicznych wyzwaniach rozwojowych, które stoją przed Polską w najbliższych dekadach". Jak oceniał w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, rozwijanie Polski to "wielkie zadanie". – Nie chcemy, żeby Polska była małym krajem, w którym ludzie wykonują prace usługowe dla gospodarek innych państw. Nie chcemy, by Polska była krajem, który sam siebie się wstydzi, wstydzi się swojej przeszłości – podkreślał wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Gość PR24 zaznaczył przy tym, że "wielu ludziom nie na rękę jest »wielka Polska«". – Uderzającą cechą części społeczeństwa jest brak wiary we własne siły, poddańczość. Charakteryzuje to m.in. „minionych polityków” – wskazywał prof. Zdzisław Krasnodębski, zaznaczając, że z problemami dotyczącymi tożsamości i roli narodu boryka się nie tylko Polska. – W każdym kraju istnieje podobny spór. Są np. Brytyjczycy, którzy nienawidzą historii Wielkiej Brytanii, którzy chcieliby zapomnieć o przeszłości, usuwać pomniki. Batalia toczy się w całej Europie – mówił polityk PiS.

Prof. Zdzisław Krasnodębski jest jednym z prelegentów Kongresu Polska Wielki Projekt. Jak tłumaczył, Kongres jest też miejscem spotkań dla "naszych sojuszników i oponentów".

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/zz

_______________________

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 17.05.18

Godzina emisji: 16.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

VIII Kongres Polska Wielki Projekt. „Ten kongres ma wpływ na rzeczywistość”

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 18:00
- Kongres Polska Wielki Projekt od początku służył wymianie informacji i wzajemnej edukacji. Środowiska konserwatywne, które organizują kongres nie miały dotąd takiego forum. Podczas tego kongresu rodzą się konkretne projekty, co w Polsce można zmieniać. To rodzaj laboratorium, w którym przeprowadza się eksperymenty ideowe, które potem oddziałują na co się dzieje wokół nas – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Szczerski, krytyk sztuki historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. Cele i zadania

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 18:00
Od 17 do 20 maja odbędzie się w Warszawie Kongres Polska Wielki Projekt. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pałka z TVP1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt – hołd dla Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:25
– W 2010 roku spotkanie nie doszło do skutku, przez to, co się stało w kwietniu. Jednak rok później, ze względu na pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim, wcieliliśmy ideę w życie – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 o Kongresie Polska Wielki Projekt Maryna Miklaszewska, dziennikarka, opozycjonistka w czasach PRL, a także wiceprezes Fundacji Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się VIII Kongres Polska Wielki Projekt

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 10:41
Rozpoczął się VIII Kongres "Polska Wielki Projekt" poświęcony strategicznym wyzwaniom rozwojowym stojącym przed Polską w najbliższych dekadach. – Chcemy budować nową elitę – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem premier Mateusz Morawiecki. Dr hab. Marek Rymsza, socjolog, doradca prezydenta RP, a także jeden z prelegentów kongresu, mówił z kolei w PR24, że "inicjatywa to myślenie o tym, jaka Polska może być w przyszłości". O kongresie mówili też w PR24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski członek rady programowej kongresu Tomasz Matynia.
rozwiń zwiń