X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Naimski: Baltic Pipe będzie gotowy w 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 21:05
Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duńskie i polskie, a także do klientów w sąsiednich krajach. – To projekt, który pzowoli nam uniezależnić się od rosyjskiego dyktatu gazowego – mówił w audycji Rozmowa PR24 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Audio
  • 30.05.2018 Piotr Naimski: Baltic Pipe to element strategii dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski

Jak podkreślał Piotr Naimski, Baltic Pipe to element strategii dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski. - Gazociąg będzie gotowy w 2022 roku, harmonogram nie jest zagrożony. Będziemy mogli sprowadzić 10 mld metrów sześciennych gazu. W 2022 będziemy mogli też sprowadzać 7,5 mld metrów sześciennych gazu skroplonego przez gazoport w Świnoujściu po modernizacji. To oznacza, że będziemy samowystarczalni. Na koniec roku podpiszemy porozumienie o budowie Baltic Pipe między inwestorami. Prowadzone są badania środowiskowe i geotechniczne – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej gazociąg powstanie w dwa lata. - Czas przewidziany na budowę to 24 miesiące - od wiosny 2020 roku do wiosny 2022 r. Projekt to nie tylko gazociąg pod morzem, ale i na terenie Danii oraz wiele innych inwestycji w Polsce. Trasa Baltic Pipe będzie ogłoszona w czerwcu. Trudno jest mówić o sporze terytorialnym z Danią - po prostu od kilkudziesięciu lat brakuje rozgraniczenia między Bornholmem i Polską na obszarze morskim. Rozmowy w tej sprawy są prowadzone przez MSZ Polski i Danii, nie przeszkadzają w realizacji projektu – wskazywał komentator.

Według Piotra Naimskiego projekt Baltic Pipe zaczął być obiektem ataków medialnych. - Nikt nie przekazywał niejawnych danych ws. Baltic Pipe. To rozdmuchana prowokacja. Baltic Pipe to jedna z najważniejszych projektów realizowanych przez Polskę, więc akcje medialne będą mu towarzyszyły. Takie prowokacje są wymierzone w polskie interesy. Szczegóły będą zbadane. Przy tego rodzaju medialnych atakach warto zadać sobie pytanie komu to ma służyć. Jeśli rosyjskiemu dostawcy i uniemożliwieniu dywersyfikacji dostaw w Polsce, to znaczy, że to nie jest Polski interes – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Główne cele projektu Baltic Pipe to wzmocnienie dywersyfikacji dostaw, integracji rynku gazu, ujednolicenia cen i zapewnienia bezpieczeństwa dostaw przede wszystkim w Polsce i Danii, a w dalszej kolejności w Szwecji, Europie Środkowo-Wschodniej oraz w regionie Morza Bałtyckiego.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/PAP/cd

______________________

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 30.05.2018

Godzina emisji: 16:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Dzięki Baltic Pipe Polska mogła zmienić gazową mapę Europy już 10 lat temu”

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 10:29
„Polska zmieni mapę gazową Europy dzięki Baltic Pipe i Naftoportowi i pomoże sąsiadom” – zapowiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. O tym, czy są to tylko nasze życzenia czy realne scenariusze rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza ekonomista Sławomir Horbaczewski, Kazimierz Krupa (DrawBridge) i Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister energii: konsekwentnie zmierzamy w stronę dywersyfikacji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 15:10
– Wyniki tego badania potwierdzają, że podejmujemy właściwe działania na poziomie rządowym – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kurtyka, wiceminister energii. Resort zaprezentował sondaż dotyczący bezpieczeństwa gazowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spojrzenie Na Wschód o gazociągu Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 16:55
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że do 2023 roku powinien zostać ukończony gazociąg Baltic Pipe. Oznaczać to będzie wówczas, że gaz docierający do Polski będzie w całości pochodził nie z kierunku wschodniego. Minister mówił w TVP Info, że postęp prac przygotowawczych do budowy Baltic Pipe jest ogromny. „Staramy się nie stracić ani dnia” - dodał. O Baltic Pipe mówił w audycji Spojrzenie Na Wschód Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Polska jest w zainteresowaniu rosyjskich służb specjalnych”

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 16:00
- Mam wrażenie, że przez ostatnie lata nasze służby lepiej czytają to, co Rosjanie na naszym terytorium starają się robić, nie tylko pod kątem czysto szpiegowskim, ale też pod kątem agentów wpływu, którzy pomagają nie tylko w zdobywaniu i przetwarzaniu informacji, ale i dezinformacji – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Maciej Sankowski z portalu Osluzbach.pl. Gościem audycji był także Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o konieczności dywersyfikacji dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:37
– Zmniejszanie wpływów Gazpromu oznacza zmniejszanie wpływów politycznych Kremla – podkreślał w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z „BiznesAlert.pl”. Ekspert na naszej antenie mówił m.in. o realizacji koncepcji Bramy Północnej w kontekście bezpieczeństwa energetycznego nie tylko Polski, ale całego Trójmorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Ekspert” zdobywał poufne informacje. Kulisy prowokacji

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:33
Portal Energetyka24.com stworzył fikcyjną postać – Piotra Niewiechowicza. „Ekspert” ds. rynku ropy i gazu działał w przestrzeni internetowej przez niemal pół roku. – Byliśmy w stanie dotrzeć do polityków, dziennikarzy, ekspertów i „wyciągać” od nich informacje – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, dziennikarz serwisu „Energetyka24”.
rozwiń zwiń