X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie można się obrażać, że akurat są takie, czy inne decyzje"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 18:11
- Polska jest w Unii Europejskiej. Ma pewne prawa, ale ma też pewne obowiązki. O każdej kwestii można rozmawiać i trzeba rozmawiać - stwierdziła w Rozmowie PR24 Joanna Fabisiak. Była posłanka Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniosła się do debaty, która toczyła się w Parlamencie Europejskim ws. praworządności i reformy sądownictwa w Polsce.
Audio
  • 13.06.18 Joanna Fabisiak: nie można się obrażać, że akurat są takie czy inne decyzje
Parlament UE w Strasburgu
Parlament UE w StrasburguFoto: pixabay.com

W środę, w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, miała miejsce kolejna debata poświęcona Polsce – dotyczyła ona praworządności i reformy sądownictwa. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponownie skrytykował reformę sądownictwa w Polsce i powiedział, że jest ona zagrożeniem dla niezawisłości wymiaru sprawiedliwości. Z kolei Zdzisław Krasnodębski z Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że Warszawa wiele zrobiła, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom Komisji.

- Pewne rzeczy, rzeczy tak ważne jak to czy w Polsce są zachowane standardy demokratyczne powinno być dogadane do końca i ucieszyłam się z dzisiejszej deklaracji, że Polska zostanie zaproszona do stołu. Nic prostszego. To jest najważniejsze. Abyśmy przekonywali się na argumenty. Nie można się obrażać, że akurat są takie, czy inne decyzje - oceniła Joanna Fabisiak.

Posłanka wraz z dwoma kolegami została skreślona z listy Platformy Obywatelskiej, po tym jak 10 stycznia br. głosowała wbrew stanowisku partii w sprawie aborcji. Projekt Komitetu Obywatelskiego "Ratujmy Kobiety 2017" zakładał m.in. prawo do przerywania ciąży na żądanie kobiety do końca 12. tygodnia oraz przywrócenie tzw. antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Jak mówi jest "nie tyle posłem niezrzeszonym, co w procedurze".

- Napisaliśmy wszyscy, cała nasza trójka, do zarządu Platformy Obywatelskiej z prośbą o rozpatrzenie decyzji. Wydaje nam się, że była bardziej emocjonalna niż racjonalna. Oczekujemy na rozstrzygnięcie. Czasami takie rzeczy trwają długo, szczególnie w takiej partii jaką jest Platforma. Są w niej dwa skrzydła - skrzydło prawe i skrzydło lewe, w związku z czym te poglądy w pewnych kwestiach są bardzo, bardzo różne - tłumaczyła Fabisiak.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/rr

----------------------------------

Data emisji: 13.06.18

Godzina emisji: 17.23

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także