X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Lichocka: do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:31
Na listach kandydatów PiS w wyborach samorządowych na radnych nie zostaną umieszczone osoby, które są zatrudnione na wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych i doradczych w spółkach skarbu państwa i samorządu terytorialnego - poinformowała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W Polskim Radiu 24 komentarz Joanny Lichockiej, posłanki PiS.
Audio
  • 11.07.18 Joanna Lichocka o wyborach samorządowych

W trakcie odbywającego się w piątek Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości lider ugrupowania Jarosław Kaczyński poinformował, że gremium to zdecydowało, iż osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu.

Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości komentowała Joanna Lichocka: - To jest bardzo wyraźne rozgraniczenie służby Polsce w dziedzinie politycznej i samorządowej, od pracy w dziedzinie gospodarczej. To jest dobre i potrzebne. Prezes Kaczyński mówił to wiele razy i my także powtarzamy, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, nie idzie się po to by zdobywać stanowiska w spółkach skarbu państwa czy samorządowych. Po latach żerowiska, które próbowała stworzyć Platforma Obywatelska i PSL trzeba było przekazać te spółki w ręce ludzi którzy będą nimi uczciwie i przyzwoicie zarządzać. Natomiast do pracy dla samorządu, do pracy publicznej, do pracy politycznej, będą angażowani ludzie którzy będą się poświęcać tylko temu - podkreślała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Polskiego Radia 24 odniosła się także do sprawy radnej Jolanty Kasztelan, która poinformowała, że opuszcza PO i przechodzi do klubu PiS. "Jednym z najważniejszych powodów jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej" - oświadczyła nawiązując do kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

- Przyglądam się, z jednej strony z podziwem, z drugiej zaś grozą, jak Platforma Obywatelska w Warszawie, jej działacze i radni, próbują udawać, że nic się nie stało, że nie ma afery reprywatyzacyjnej, nie było wyrzucania na bruk 40 tysięcy lokatorów warszawskich kamienic, że nie było czyścicieli kamienic. Platforma Obywatelska nic nie ma sobie do zarzucenia, nie ma zamiaru w żaden sposób rozliczyć się z tego, co działo się pod jej rządami. Bardzo mnie cieszy głos pani radnej, to jest pierwszy głos z tego środowiska, który domaga się elementarnej uczciwości wobec mieszkańców Warszawy, który domaga się od PO stanięcia w prawdzie - komentowała Joanna Lichocka.

W dalszej części audycji posłanka odniosła się również do sporu toczącego się wokół Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego i spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa na szczycie NATO w Brukseli.

Więcej w całej rozmowie.

PAP/PR24/KA

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje
____________________ 

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Do polityki nie idzie się dla pieniędzy". Ministrowie oddadzą nagrody na cele społeczne

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 14:18
Ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, przekażą na rzecz Caritas nagrody, jakie otrzymali za pracę w rządzie. Poinformował o tym na konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Powiedział też, że sprawa tak zwanej ustawy degradacyjnej jest w tym momencie zamknięta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zatrudnieni w spółkach skarbu państwa nie wystartują do samorządów"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 19:41
- Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS.
rozwiń zwiń