X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy o Amber Gold. "Ponury obraz braku nadzoru"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 17:23
Komisja śledcza do spraw Amber Gold kontynuuje przesłuchania w wątku służb skarbowych. We wtorek zeznania składał były wiceminister finansów i Generalny Inspektor Informacji Finansowej Andrzej Parafianowicz. Jaki obraz afery wyłania się z tego przesłuchania? O tym dyskutowali w Rozmowie PR24 posłowie: Bartosz Kownacki (PiS) i Krzysztof Paszyk (PSL).
Audio
  • 17.07.18 Bartosz Kownacki (PiS) i Krzysztof Paszyk (PSL) o aferze Amber Gold

Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold, Małgorzata Wassermann, pytała byłego Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o rozmowę z listopada 2011 roku z ówczesnym szefem Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzejem Jakubiakiem. To wówczas Andrzej Parafianowicz miał dowiedzieć się o problemie z Amber Gold. Następnie, jak relacjonował, zwrócił się o informacje dotyczące Marcina P - został wtedy poinformowany o zaleganiu ze składaniem dokumentów oraz że, jak się wyraził, "jest to problematyczny podatnik".

- Ważny polityk Platformy Obywatelskiej, osoba która przez sześć lat pełniła funkcję wiceministra finansów, nic nie pamięta i nic nie słyszała. Nie pamięta co zlecała, gdzie i w jakiej sprawie - komentował zeznania Bartosz Kownacki. - Dobrze pamięta na przykład swoje wyjazdy do RPA w 2013 roku albo do Mongolii tłumacząc, że to były bardzo ważne wyjazdy, a nie pamięta co działo się w sprawie, w której 12 tys. Polaków zostało ograbionych ze swoich oszczędności - dodał.

Polityk PSL wyraził nadzieję, że sprawa nie zakończy się jedynie na rozliczeniu winnych afery Amber Gold, co w jego opinii jest bardzo ważne, ale również doprowadzi do zmian prawnych, zabezpieczających Polaków przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. - Wyjawia się obraz wielu ponurych momentów, jeśli chodzi o działanie pana ministra Parafianowicza, nadzoru nad tym wszystkim, co się dzieje w sferze bankowości - mówił Krzysztof Paszyk. - To pokazuje, że trzeba, oczywiście patrząc i rozliczając błędy w tym zakresie, skupić się nad tym, aby te niedoskonałości proceduralne poprawiać - dodawał. 

W opinii Bartosza Kownackiego, korzyści z działalności Amber Gold mogli odnosić również politycy. - Sprawę można było zdławić w zarodku w 2010 i 2011 roku, wówczas do tych strat by nie doszło. Rodzi się pytanie, czy te pieniądze nie były potrzebne na różnego rodzaju interesy, którymi być może byli zainteresowani także politycy - mówił poseł PiS.

Odpowiadając na tak postawioną tezę, Krzysztof Paszyk stwierdził, że będzie to z pewnością lekcja dla wszystkich.- Po tej nauczcie wielu będzie miało w pamięci, by mieszkań nad Motławą nie kupować i nie wykonywać gestów, bez łamania formalnie prawa, które potem będą się długo i negatywnie kojarzyć - pointował. 

Więcej w nagraniu całej audycji.

Rozmowę PR24 prowadził Adrian Klarenbach.

PAP/IAR/PR24/DK

___________________

Data emisji: 17.07.18

Godzina emisji: 16:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Małgorzata Wasserman: kłamaliście w Sejmie, że o Amber Gold dowiedzieliście się 19 kwietnia 2012 r.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 14:42
- Ministerstwo Finansów skłamało informując w Sejmie, że do 19 kwietnia 2012 roku resort nie wiedział o sprawie Amber Gold - stwierdziła podczas posiedzenia komisji śledczej Małgorzata Wassermann. B. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz zeznał wcześniej, że nt. Amber Gold rozmawiał pod koniec 2011 roku z szefem KNF Andrzejem Jakubiakiem.
rozwiń zwiń