X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Utracony obraz Siemiradzkiego wystawiony na aukcji w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 14:49
Utracony w czasie wojny obraz Henryka Siemiradzkiego - arcydzieło zaliczone do polskich strat wojennych - zostało wystawione na aukcji obrazów w Londynie – ustaliła "Rzeczpospolita". Mówił o tym w audycji Utracone Odzyskane redaktor Marek Kozubal z "Rzeczpospolitej".
Audio
  • 18.11.17 Marek Kozubal o obrazie Siemiradzkiego wystawionym na aukcji w Londynie.
Henryk Siemiradzki
Henryk SiemiradzkiFoto: Domena publiczna

Obraz Henryka Siemiradzkiego „Taniec wśród mieczów" znalazł się w katalogu domu aukcyjnego Sotheby's wśród dzieł sztuki rosyjskiej, których sprzedaż planowana jest na 28 listopada. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło działania, które mają na celu wycofanie obrazu z aukcji.

Jak podkreślił Marek Kozubal, prywatny właściciel niemiecki nabył obraz w latach 60. od kogoś z rodziny. - Wydawać by się mogło, że sprawa jest prosta, ale nie jest. Dom aukcyjny Sotheby's już dwukrotnie odrzucił bowiem propozycję polskiego ministra kultury, by zdjąć obraz z aukcji. Istnieje więc zagrożenie, że za kilkanaście dni obraz zostanie sprzedany – mówił gość.


Taniec wśród mieczów, 1880
Taniec wśród mieczów, 1880 r., fot: domena publiczna

Jego zdaniem, „Polska ma zbyt słabe służby, które nie są w stanie podjąć walki o obraz".

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Magdalena Ogórek.

Polskie Radio 24/pr

Wiecej w audycji z cyklu Utracone Odzyskane

___________________

Data emisji: 18.11.17

Godzina emisji: 13:15

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Portret młodzieńca” – najcenniejsze dzieło utracone podczas II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 19:30
Zaginiony podczas II wojny światowej „Portret młodzieńca” Rafaela Santi rozpala wyobraźnię nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ślad po dziele - które trafiło do polskich zbiorów za sprawą Izabeli z Flemingów Czartoryskiej - urwał się w 1945 roku. Mówił o tym w audycji Magdaleny Ogórek "Utracone, Odzyskane" dr Robert Kudelski, autor pracy „Zaginiony Rafael”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabież polskich dóbr w czasie II wojny światowej. "Najtrudniej odzyskać przedmioty z Niemiec i Austrii"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 13:31
Prawo w Niemczech mówi o 30-letniej karencji, która powoduje, że syn czy córka nie musi tłumaczyć się z tego, w jakich okolicznościach rodzice nabyli dane obrazy. Dokąd trafiały zagrabione z Warszawy w czasie II wojny światowej zabytki i jak je odzyskiwać? O tym w audycji "Utracone, odzyskane" mówił dr Mariusz Klarecki, historyk sztuki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrabowane obrazy Picassa i Chagalla odkryte 70 lat po wojnie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 14:40
Niemiecka policja w 2012 roku zabezpieczyła w prywatnym mieszkaniu w Monachium kolekcję ponad 1300 obrazów, zrabowanych rodzinom żydowskim. Służby zarekwirowały m.in. obrazy Picassa, Chagalla, Liebermanna. Właścicielem tego bezcennego zbioru okazał się Cornelius Gurlitt, syn Hildebrandta Gurlitta, marchanda Adolfa Hitlera. O kolekcji Gurlitta mówił w audycji Utracone Odzyskane dr Robert Kudelski, historyk sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burzliwe losy obrazu "Dama z Gronostajem" Leonarda da Vinci

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:29
„Dama z gronostajem" to jeden z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach. Jest jednym z zaledwie kilkunastu namalowanych przez Leonarda da Vinci obrazów. Od 19 maja prezentowany jest w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. O losach obrazu w audycji Utracone, Odzyskane mówił Marek Kozubal z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utracone, Odzyskane. "To największa strata od czasu potopu szwedzkiego"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 14:11
– Podczas II wojny światowej Archiwum Akt Nowych straciło niemal wszystkie zasoby. Po powstaniu warszawskim spłonęło 95 procent dokumentów – mówił w audycji Utracone, Odzyskane Mariusz Olczak z AAN. Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, znaczne straty poniosło także Archiwum Główne Akt Dawnych.
rozwiń zwiń