X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Wollenberg-Kluza - przedstawicielka koloryzmu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 14:02
Maria Wollenberg-Kluza maluje najczęściej monotematyczne cykle po 20 - 30 prac m. in.: „Ludzie w mieście”, „Człowiek i maszyna”, „Katedry”, „Malarstwo inspirowane muzyką”, „Impresje poetyckie - Obrazy z Norwida”.
Audio
  • 9.06.18 Maria Wollenberg-Kluza - przedstawicielka koloryzmu
Malarz i modelka, fragment obrazu Zygmunta Waliszewskiego, przedstawicielka koloruzmu
"Malarz i modelka", fragment obrazu Zygmunta Waliszewskiego, przedstawicielka koloruzmuFoto: WikimediaCommons/Domena Publiczna

Interesuje się również tematyką sakralną. Jest m.in. autorką wizerunku Matki Bożej w Sanktuarium na warszawskich Siekierkach. Dla Komitetu Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki namalowała portret ks. Jerzego. W hołdzie Janowi Pawłowi II namalowała „Tryptyk Fatimski”.

W swej twórczości Maria Wollenberg-Kluza podejmuje tematy ludzkiego życia, są to obrazy metaforyczne, zmuszające do przemyśleń. Dla głębszego oddania swych wizji stosuje bogatą kolorystykę. Stara się skłaniać odbiorcę do osobistych refleksji. Malarstwo to jest zakorzenione w tzw. polskim koloryzmie, nawiązuje do polskiego symbolizmu, choć charakteryzuje się silną ekspresją i współczesnym rozumieniem sztuki.

Więcej w audycji Magdaleny Ogórek.

Gość PR24: Maria Wollenberg-Kluza

Data emisji: 9.06

Godzina emisji: 13.35

PR24


Zobacz więcej na temat: malarstwo Magdalena Ogórek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Utracone, Odzyskane: O „Sądzie Ostatecznym” Memlinga

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 14:21
„Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga to najcenniejszy obiekt znajdujący się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. W audycji "Utracone, Odzyskane" o losach obrazu na przestrzeni wieków mówił Wojciech Bonisławski, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burzliwe dzieje „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 13:43
Tryptyk „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga jest jednym z najwybitniejszych i najlepiej zachowanych przykładów malarstwa niderlandzkiego na świecie. Do sławy arcydzieła przyczyniła się zarówno jego ranga artystyczna, jak i burzliwe dzieje, które związały obraz z Gdańskiem. Mówił o tym w audycji Utracone Odzyskane Wojciech Bonisławski z Muzeum Narodowego w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Brandt w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 13:49
– To będzie duże wydarzenie muzealne – mówiła w audycji Utracone, Odzyskane Krystyna Znojewska-Prokop z Muzeum Narodowego w Warszawie. Placówka przygotowuje wystawę znakomitego polskiego batalisty, Józefa Brandta. 
rozwiń zwiń