Przesłuchanie Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 22:02
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma się stawić w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Sprawę komentowali w audycji Dwaj Panowie Z Dominik Zdort i Marek Zając.
Audio
  • 18.04.2017 Dominik Zdort i Marek Zając o przesłuchaniu Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze.
Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej
Donald Tusk, przewodniczący Rady EuropejskiejFoto: flickr/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Według Marka Zająca Donald Tusk dzięki awanturze o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej został przywrócony do politycznego życia. – Miałem wrażenie, że kariera Tuska w Polsce jest już rozdziałem zamkniętym, a poprzez ten bardzo nierozważny ruch PiS wykreowało sobie poważnego przeciwnika. To kardynalny błąd, który można nazwać genem samodestrukcji prawicy – wyjaśniał Zając.

Z kolei Dominik Zdort był zdania, że wyciągnięcie Donalda Tusk z niebytu nie było przypadkowe. - Donald Tusk w ciągu ostatnich kilku miesięcy miał kilka wypowiedzi, które były krytyczne wobec polskiego rządu. One nie były bardzo mocne, ale Donald Tusk już się przymierzał do tego. Myślę, że PiS pomógł Tuskowi, ale też pytanie jak teraz Tusk się zachowa, co powie przed prokuraturą. To nie jest takie sobie wezwanie, że może przyjść i powiedzieć co wiedział – skomentował Zdort.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji byli Dominik Zdort i Marek Zając.

Polskie Radio 24/kk/PAP

Dwaj panowie "Z" w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________ 

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 21:34


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Donald Tusk, jako nadzorca, powinien doskonale wiedzieć, co się dzieje w służbach”

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 12:33
„Donald Tusk jest na środę wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB” – poinformował rzecznik prokuratury Michał Dziekański. Już wiadomo, że były premier tego dnia nie stawi się w prokuraturze, ze względu na obowiązki służbowe. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Nowoczesnej: zarzuty wobec Donalda Tuska mogą mieć charakter polityczny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 08:10
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wezwała na przesłuchanie Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody premiera, którym był obecny szef Rady Europejskiej. – Niedawne glosowanie na przewodniczącego i ta dziwna, skutkująca spadkiem zaufania w Unii akcja PiS, plus wezwanie do prokuratury, układa się w paskudny obrazek – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płk Piotr Wroński: Donald Tusk powinien był wiedzieć o współpracy SKW z FSB

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 14:50
Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce przesłuchać w charakterze świadka szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z rosyjską FSB bez wymaganej zgody ówczesnego premiera, czyli właśnie Donalda Tuska. W Polskim Radiu 24 komentarz płka Piotra Wrońskiego, byłego oficera wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Opioła: Współpraca między SKW a FSB rodzi wiele pytań

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 10:40
– W tamtych okolicznościach podjęcie współpracy z FSB było niedopuszczalne – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych odniósł się do umowy zawartej między SKW a FSB w 2010 roku. Dokument zakładał współdziałanie przeciwko zagrożeniom dotyczącym którejkolwiek ze stron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Spór o Donalda Tuska. "Można mieć wątpliwości, co do czystości intencji działań b. premiera"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 10:15
Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. O sprawie rozmawiali w Debacie Poranka Dorota Kania (Gazeta Polska), Adam Puchejda (Kultura Liberalna) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
rozwiń zwiń