X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rząd przyjął założenia budżetowe

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 10:05
Zdaniem prof. Mączyńskiej, budżet jest dość ostrożny, ale równocześnie widzi kilka zagrożeń. Wynikają one z procesów inwestycyjnych. – Jeżeli popatrzymy na badania koniunktury, poziom wykorzystania zdolności produkcyjnych jest dość wysoki, a równocześnie przedsiębiorstwa mają spore zasoby pieniędzy. A przedsiębiorcy kiepsko inwestują, to jest problem, jak pobudzić inwestycje – wskazywała. Gość podkreśliła, że „znów wracamy do popytu i pozyskiwania nowych rynków”. – To dwa podstawowe obszary, które, jeśli się nie zmienią, przedsiębiorcy nie będą mieli dostatecznych bodźców do inwestowania – tłumaczyła.
Audio
  • 25.08.2017 Prof. Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), Sławomir Horbaczewski (ekonomista) i Kamil Maliszewski (Dom Maklerski mBanku) o założeniach budżetowych.
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło Foto: PAP/Jacek Turczyk

Kamil Maliszewski zwrócił uwagę, że jeśli popatrzymy na wskaźniki tempa wzrostu PKB, inflację, to budżet wydaje się ostrożny. Jednak biorąc pod uwagę stronę przychodową, wydaje się bardzo optymistyczny. – Jeśli popatrzymy na wpływy podatkowe, ich przyrost założony zdecydowanie przekracza ten, który wynikałby z PKB i inflacji. Więc cały czas zakłada się poprawę ściągalności podatków, a biorąc pod uwagę to, że ona już nastąpiła w ostatnim czasie i większość najprostszych spraw załatwiono, ten koszt krańcowy, będzie potrzebny coraz większy – wyjaśniał.

Innego zdania był Sławomir Horbaczewski, który podkreślił, że budżet jest bardzo konserwatywny, również od strony przychodowej. – Myśmy dopiero zaczęli wykorzystywać proste rezerwy. Mówimy dużo o VAT-cie, a nie mówimy choćby o CIT-cie – przekonywał. Gość przypomniał, że założenia do budżetu rząd opublikował już 6 czerwca i po tych dwóch miesiącach widać, że pewne założenia są realne. – Teraz bardzo istotne jest to, że mamy bardzo nikły udział inwestycji. Tu jest duży potencjał wzrostu, jeśli chodzi o przychody – podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Błażej Prośniewski. 

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 9:09


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także