X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Najlepszą miarą sytuacji na rynku pracy jest wysokość płac"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 10:19
"Coraz więcej przedsiębiorców planuje podwyżki dla swoich pracowników, spada zaś odsetek tych, którzy chcą zwiększyć zatrudnienie" – wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska. Rośnie też odsetek przedsiębiorców prognozujących wzrost gospodarczy kraju. Mówili o tym w audycji Rządy Pieniądza Rafał Sadoch (mBank), Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna) i Marek Siudaj (Gazeta Bankowa).
Audio
  • 5.12.17 Rafał Sadoch, Bartosz Godusławski i Marek Siudaj o wzroście gospodarczym i sytuacji na rynku pracy.

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła  szacunki dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 4,4 proc., z prognozowanych ostatnio 4,0 proc. Z raportu agencji wynika, że podwyższono także prognozy na 2018 r. do 3,6 proc. z 3,2 proc. Bez zmian pozostawiono szacunek na 2019 r. - na poziomie 3,2 proc.

Jak zaznaczył Bartosz Godusławski, "by wzrost faktycznie był zdrowy i stabilny, nie możemy rosnąć tak, jak rośniemy dzisiaj, a więc głównie na konsumpcji". - W III kwartale do naszego wzrostu gospodarczego mocno dokładał się jeszcze eksport netto. Siadł nam trochę import, eksport pozostał silny i dzięki temu odnotowaliśmy wzrost gospodarczy – mówił gość.

Rafał Sadoch podkreślił, że barierą, która pojawia się przy rozwoju firm czy wzroście gospodarczym, jest m.in. sytuacja na rynku pracy. - W pewnych warunkach firmy muszą stopniowo zwiększać płace, by zyskać nowych pracowników, co jest barierą jeśli chodzi o ich rozwój – zauważył.

Dodał jednak, że "najlepszą miarą sytuacji na rynku pracy nie jest bezrobocie, ale to, jak wyglądają płace". - Jeśli płace się umacniają to odzwierciedla to rosnący popyt ze strony przedsiębiorstw na pracowników, którzy muszą płacić więcej. Jeśli nie, to mamy zastój na rynku pracy, co budzi niepewność. W Polsce jednak płace odbijają i trend jest zdecydowanie wzrostowy – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/pr

Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 5.12.17

Godzina emisji: 9:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Agencja Fitch utrzymała rating Polski na poziomie A minus

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 12:59
Według ekspertów do utrzymania ratingu z perspektywą stabilną przyczyniły się solidne fundamenty makroekonomiczne wspierane przez silną politykę monetarną oraz zdrowe działania sektora bankowego. O ratingu Polski mówił w Polskim Radiu 24 były wiceminister finansów dr Cezary Mech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Płace będą rosnąć. Nie da się tego powstrzymać”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 10:38
Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w październiku. Według urzędu było to 4574 zł brutto, czyli ok. 3250 zł na rękę. Nominalny wzrost płac przekroczył tym samym 7 proc. co stanowi największy wzrost od 2009 roku. Dane te komentowali w audycji Rządy Pieniądza Andrzej Sadowski (Centrum Adama Smitha), Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna) i Roman Przasnyski (Gerda Broker).
rozwiń zwiń