X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier Morawiecki? „To byłyby sygnał, że stawiamy na gospodarkę”

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 10:11
Według medialnych spekulacji, Mateusz Morawiecki może zastąpić na stanowisku premiera Beatę Szydło. Co taka zmiana mogłaby oznaczać dla gospodarki? O tym w Rządzach Pieniądza rozmawiali Mateusz Walewski z PwC, Maciej Bitner z WiseEuropa i Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego i Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • 6.12.17 Rządy Pieniądze: Eksperci o ewentualnej zmianie premiera
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu, Warszawa, 05.12.2017
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu, Warszawa, 05.12.2017Foto: PAP/Radek Pietruszka

W opinii Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, objęcie funkcji szefa rządu przez dotychczasowego wicepremiera, a także szefa resortów finansów i rozwoju, byłoby korzystne z gospodarczego punktu widzenia. – Jeżeli nastąpi zmiana premiera, jeżeli szefem rządu będzie Mateusz Morawiecki, będzie to wyraźny sygnał, że stawiamy na gospodarkę – wskazywała ekspertka. – Mam nadzieję, że to będzie oznaczać, że do tej pory rząd rozdawał pieniądze, a teraz będzie myśleć, jak je zarabiać, by wszystko, co został wprowadzone, zrealizować – dodawała, zaznaczając, że ewentualna zmiana może jednak być mniej korzystna. – Premier ma mnóstwo obowiązków, zmiana na tym stanowisku nie musi znaczyć, że nowy szef rządu będzie koncentrować się na gospodarce – podkreślała.

– Mateusz Morawiecki ma dziś potężną władzę, jest wicepremierem i podwójnym ministrem. Jeżeli zostanie premierem, jego władza będzie szersza, ale płytsza – komentował z kolei Mateusz Walewski. – (…) doceniam aktywność wicepremiera Morawieckiego, przede wszystkim w obszarze rozwoju. Ale nie będzie tak, że jako premier uzyska on pełnię władzy i będzie mógł decydować o każdym resorcie, szczególnie rozwoju i finansów (...). Może stracić wpływy w tych ministerstwach, co może przełożyć się na kolejne przetasowania personalne – mówił Maciej Bitner.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Arkadiusz Ekiert

Polskie Radio 24/zz

Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 6.12.17

Godzina emisji: 9.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zmiany w rządzie? "Morawiecki jako premier nie byłby wartością dodaną"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 19:00
Premier Beata Szydło zdementowała na Twitterze informację, że będzie marszałkiem Sejmu. "Rzeczpospolita" napisała o spekulacjach dotyczących zmian w rządzie. Według gazety Beata Szydło zastąpiłaby Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu, a stery rządu miałby przejąć wicepremier Mateusz Morawiecki. Doniesienia komentował w Polskim Radiu 24 dr Jarosław Flis, socjolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu PiS. Którzy ministrowie stracą posady?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 18:00
We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w ciągu kilkunastu dni. O nadchodzącej rekonstrukcji rządu, jej celu i tym, kogo będzie dotyczyć, mówili w audycji Debata Dnia Anna Czarnecka (założycielka i redaktorka naczelna portalu Lewica24.pl) i Piotr Nisztor („Gazeta Polska Codziennie”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rekonstrukcja rządu dotknie premier Beatę Szydło?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 19:38
– Mówienie o rekonstrukcji rządu pani premier jest zdecydowanie przedwczesne – powiedział Mariusz Gierej z serwisu mpolska24.pl. Odniósł się w ten sposób do zapowiadanych zmian w kierownictwach poszczególnych ministerstw, a także spekulacji dotyczących objęcia funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentował także Marcin Fijołek z portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO złożyła wniosek o odwołanie rządu premier Szydło. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 12:43
Klub Platformy Obywatelskiej złożył w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Zdaniem PO, podległe premier ministerstwa nie zareagowały na – jak ocenia Platforma – zjawiska nacjonalizmu i neofaszyzmu w Polsce, czego dowodem był Marsz Niepodległości. W Podsumowaniu Tygodniu komentarz Kamila Szewczyka z Super Expressu, Miłosza Lodowskiego z portalu Rebelya.pl i Łukasza Rogojsza z Newsweeka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Mateusz Morawiecki zostanie premierem? „Również byłby premierem zastępczym”

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 19:15
– Nie widzę żadnych podstaw do tego, by Mateusz Morawiecki miał zostać premierem – powiedziała Eliza Olczyk z Tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do spekulacji wskazujących obecnego ministra rozwoju do zajęcia miejsca premier Beaty Szydło. W audycji „Wróżenie z Faktów" temat ten skomentowała także Anna Sarzyńska z portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń