X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budżet: Deficyt w 2017 roku niższy od zakładanego

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 10:45
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w 2017 roku deficyt budżetowy wyniósł niemal 25,5 miliarda złotych. To oznacza, że był o blisko 21 miliardów mniejszy niż planowano. W Rządach Pieniądza komentarz prof. Elżbiety Mączyńskiej z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha i Ignacego Morawskiego (SpotData).
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: NBP, mat. prasowe

Jak wskazywała w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, dobre wyniki dotyczące deficytu budżetowego to efekt poprawiającej się sytuacji gospodarczej. – Mieliśmy wzrost PKB na poziomie 4,6 procent. To znacznie więcej niż zakładała ustawa budżetowa. Dodatkowo, są prowadzone działania dotyczące uszczelniania systemu podatkowego – mówiła ekonomistka, zauważając jednocześnie, że istnieje pole do jeszcze większej poprawy. – Inwestycje nie były realizowane w takim stopniu, na jakim można byłoby tego oczekiwać – dodawała.

Zdaniem Ignacego Morawskiego, głównym czynnikiem, decydującym o dobrych wynikach polskiej gospodarki, jest „doskonała koniunktura”. – Mamy bardzo wysoki wzrost konsumpcji – zauważył gość PR24, dodając że to przekłada się większe wpływy podatkowe. Zatem w tym kontekście, w opinii ekonomisty, znaczenie ma nie tylko uszczelnianie systemu ściągalności danin. – Główny komponent dochodów budżetowych to VAT, a VAT to głównie konsumpcja – wyjaśniał ekspert.

W ocenie Andrzeja Sadowskiego, obecny system podatkowy jest zbyt skomplikowany i jego faktyczne uszczelnienie może być trudne do zrealizowania. – Miejsca dla przestępczości jest dużo. Im bardziej bowiem jest skomplikowany system, tym więcej mamy w nim luk (…) – pointował ekonomista.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Patrycjusz Wyżga.

Polskie Radio 24/IAR/zz

Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 01.02.18

Godzina emisji: 9.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także