X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

80 lat Jana Pietrzaka. „Wreszcie żyjemy w wolnej Polsce”

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 12:30
Jan Pietrzak kończy 80 lat. Z tej okazji satyryk, aktor, autor i wykonawca licznych piosenek, twórca Kabaretu Hybrydy i Kabaretu Pod Egidą, zagra w Polskim Radiu jubileuszowy koncert. W rozmowie z Polskim Radiem 24 mówił nie tylko o swojej karierze kabaretowej, ale również obecnej sytuacji politycznej.  
Audio
  • 26.04.17 80 lat Jana Pietrzaka. Z artystą rozmawia Krzysztof Świątek
  • 26.04.17 O Janie Pietrzaku - Rafał Ziemkiewicz
  • 26.04.17 O Janie Pietrzaku - Ryszard Makowski
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EASTNEWS

Jan Pietrzak jako kabareciarz zasłynął satyrą polityczną, komentującą sytuację społeczno-polityczną, wymierzoną w ustrój PRL. W tych czasach jego twórczość była utożsamiana z etosem "Solidarności" i głosem antykomunistycznej opozycji.

Jak przyznał w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, dziś przede wszystkim żartuje z opozycji. – Ta opozycja szkodzi Polsce; opozycja jest wredna (…) – mówił jubilat, podkreślając przy tym, że od kilku miesięcy „wreszcie może żyć w wolnej Polsce”.

– Urodziłem się w 1937 roku, jestem przedwojennym warszawiakiem. Żyłem pod prezydentem Mościckim w II RP, potem żyłem w obozie koncentracyjnym, jakim było Generalne Gubernatorstwo. Następnie mieszkałem w najweselszym baraku obozu komunistycznego, czyli w PRL-u. Potem była III Rzeczpospolita. Nie zmieniając warszawskiego adresu, żyłem w czterech państwach – wspominał Jan Pietrzak. – Teraz, od 2015 roku, mamy piąte państwo. Jakość Polski w ostatnich miesiącach się zmieniła, jest wyższa niż w III RP. Od dwóch lat żyjemy wreszcie w wolnej Polsce – podkreślał satyryk.

26 kwietnia, o godz. 19.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, odbędzie się koncert zatytułowany "80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski". Jubileuszowy koncert wpisuje się także w obchody 50-lecia Kabaretu pod Egidą.  

Więcej w całej rozmowie Krzysztofa Świątka z Janem Pietrzakiem

W Polskim Radiu 24 o pracy z Janem Pietrzakiem mówili Ryszard Makowski, który gościnnie występował z Kabaretem pod Egidą, a także Rafał Ziemkiewicz, publicysta i felietonista. 

Polskie Radio 24/IAR/mp

___________________

Data emisji: 26.04.17

Godzina emisji: 7.20


 

 

Zobacz więcej na temat: Jan Pietrzak kabaret POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jan Pietrzak o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 09:14
W środę rano ruszyła zbiórka na budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. O pomniku mówił w Polskim Radiu 24 satyryk Jan Pietrzak (Towarzystwo Patriotyczne).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak o kabaretach z okresu PRL

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:00
Jedną z cech wyróżniających Polskę na tle innych krajów demokracji ludowej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, obok silnej opozycji wewnętrznej i niezwykle rozwiniętego niezależnego obiegu wydawniczego, była duża przestrzeń wolności w sferze kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: protestujący posłowie kochają nic nie robić

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:31
Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, obecny kryzys parlamentarny wynika z "lenistwa polityków opozycji". - Gdyby musieli pracować, to byłby kłopot, bo musieliby czytać ustawy. Opozycja przyzwyczaiła się do lenistwa i wydaje mi się, że jest to cecha tych, którzy chcą kontynuować okupację mównicy sejmowej – mówił Jan Pietrzak, satyryk, felietonista i poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: nieszczęściem kabaretów jest nuda

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 18:40
Tym razem w audycji "Cogito ergo" gościem Macieja Pawlickiego był satyryk, tekściarz i wokalista świętujący wkrótce swoje 80. urodziny.
rozwiń zwiń