Morawiecki: Plan Odpowiedzialnego Rozwoju to kręgosłup polityki gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:09
W Warszawie trwa VII Kongres Polska Wielki Projekt. W tym roku odbywa się pod hasłem „Wolność - polski projekt dla Europy”. Drugi dzień jest poświęcony przede wszystkim kwestiom gospodarczym. Spotkanie polityków i ekspertów otworzył dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Kongres relacjonuje korespondentka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
Audio
  • 19.05.2017 Mateusz Morawiecki: „Strategia jest elementem realizacji wolności gospodarczej” 
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz MorawieckiFoto: Wojciech Strozyki/REPORTER

W obradach biorą udział politycy, przedstawiciele świata nauki, kultury i gospodarki. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Wicepremier Morawiecki uczestniczył w dyskusji pt. „Nowe Bretton Woods. Czy jest potrzebny nowy globalny kontrakt społeczny?”. Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu wskazywał nowe kierunki polityki gospodarczej rządu. Chodzi m.in. o kontynuację Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, której symbolem jest program Rodzina 500plus. Zdaniem wicepremiera strategia jest źródłem rosnącego PKB, malejącego deficytu i zmiany wartości długu publicznego.

- Przypadł mi zaszczyt w udziale, by kontynuować misję poszukiwania najlepszych dróg dla rozwoju gospodarczego, który na zakręcie historii gospodarczej świat, jest niezwykle ważny. Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju stanowi kręgosłup polityki gospodarczej naszego państwa. Strategia jest elementem realizacji wolności gospodarczej – mówił Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślał minister rozwoju i finansów, rodzina, praca, płaca i mieszkanie to jeden z wymiarów realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. – Oprócz wymiaru społecznego, ważny jest również wymiar makroekonomiczny. Ci, którzy przestrzegali nas, że nasza polityka społeczna jest niemożliwa do realizacji, ponieważ budżet pęknie, dzisiaj cichną. Dzieje się tak, ponieważ strategia działa nie tylko na froncie społecznym, ale i w dziedzinie uszczelniania podatków – powiedział wicepremier.

Relacja Ewy Wasążnik.

Więcej w całej audycji.

Polskie Radio 24/kk/IAR

_______________________

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 13:34


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 15:50
Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął uchwałę w sprawie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, zwanej potocznie planem Morawieckiego. Poinformował o tym na konferencji prasowej wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który przewodniczył pracom rady ministrów pod nieobecność premier Beaty Szydło.
rozwiń zwiń