"Spodziewałbym się czegoś innego po osobie z tak pięknym życiorysem opozycyjnym"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:04
– Wszelkie próby blokowania miesięcznic smoleńskich to po prostu anarchia – komentował w Polskim Radiu 24 Dominik Zdort, szef portalu TVP Info. Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do zakłócenia obchodów. Grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom przemarszu.
Audio
  • 12.06.17 Dominik Zdort: blokowanie miesięcznic to anarchia
Uczestnicy kontrmanifestacji podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim,
Uczestnicy kontrmanifestacji podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim, Foto: PAP/Jakub Kamiński

W sobotę wieczorem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób, m.in. z ugrupowania Obywatele RP, zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej. Policja usunęła kontrmanifestantów z trasy marszu. – Miesięcznice to bardziej wydarzenia polityczne niż religijne. To nie zmienia jednak faktu, że to zarejestrowane demonstracje, które w świetle prawa mogą przechodzić przez Krakowskie Przedmieście – wskazywał Dominik Zdort.

– Wszelkie próby blokowania miesięcznic smoleńskich to po prostu anarchia; to łamanie prawa. To nie jest tak, że obecne przepisy nie pozawalają demonstrować również np. Obywatelom RP. Muszą to jednak robić z pewnej odległości – mówił – Chodzi o to, by nie łamać prawa. Przeciwnicy miesięcznic, stojąc w miejscu przemarszu, łamali prawo – dodawał.

Wśród kontrmanifestantów, blokujących przejście uczestnikom ostatniej miesięcznicy, był Władysław Frasyniuk. Opozycjonista z czasów PRL miał być przy tym agresywny. Jak podała policja, Frasyniuk odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

– Władysław Frasyniuk, choć niechętnie nastawiony do władzy, powinien mówić: "nie będziemy siać anarchii". Tymczasem, stanął tam ramię w ramię z radykałami. Spodziewałbym się czegoś innego po osobie z tak pięknym życiorysem opozycyjnym – pointował Dominik Zdort.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski

Polskie Radio 24/PAP/mp

_________________

Data emisji: 12.06.17

Godzina emisji: 12.35


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrmanifestacje podczas 86. miesięcznicy smoleńskiej. "To wąska grupa, która sympatyzuje z opozycją"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 10:20
- W ciągu ostatnich miesięcy dochodzi do nasilenia kontrmanifestacji smoleńskich. Bierze się to z kilku czynników: przede wszystkim z tego, że PiS uchwaliło specjalne prawo o manifestacjach, które ograniczyło prawo do kontrmanifestacji. To wywołuje opór ze strony obywateli – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. O protestach podczas 86. miesięcznicy i kolejnych nagraniach w aferze taśmowej mówił także Paweł Ozdoba z DoRzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy środowiska opozycyjne dążą do zwarcia z sympatykami PiS?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 19:00
– Działania chociażby Obywateli RP mają bezwzględnie prowokacyjny charakter – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. Odniósł się w ten sposób do wydarzeń z 10 czerwca, gdy po raz kolejny środowiska opozycyjne starały się zakłócić przebieg miesięcznicy smoleńskiej. W audycji „Wróżenie z Faktów” sprawę skomentował także Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński: PiS prowadzi cyniczną politykę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:06
– Każda partia, która organizuje wiece polityczne, musi liczyć się z zakłóceniami – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński. Poseł Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniósł się do sytuacji z 10 czerwca, kiedy to grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom obchodów 86. miesięcznicy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o napięciach związanych z miesięcznicami smoleńskimi

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:43
Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do zakłócenia obchodów. 10 czerwca grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom przemarszu. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o sporze między partią rządzącą a opozycją, na tle miesięcznic smoleńskich, rozmawiali Tomasz Walczak z Super Expressu i Piotr Pałka z portalu Rebelya.pl.
rozwiń zwiń