Zjazd SPD. "Schulz robi dobrą minę do złej gry"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:34
W Dortmundzie spotykają się politycy niemieckiej socjaldemokracji. Będą rozmawiać o programie wyborczym. O kondycji SPD i przywództwie Martina Schulza w partii mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kędzierski (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych).
Audio
  • 25.06.17 Zjazd Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Gość: Michał Kędzierski
Przewodniczący SPD Martin Schulz
Przewodniczący SPD Martin SchulzFoto: PAP/EPA/STR

Pewność siebie Martina Schultza nie opuszcza. Przed zjazdem w Dortmundzie – na trzy miesiące przed wyborami w Niemczech– mówił, że CDU to partia wyprana z treści i że to on oraz SPD jest tą siłą, która powinna przejąć władzę.

- Martin Schulz robi dobrą minę do złej gry, ponieważ sondaże oraz nastroje w partii i elektoracie są bardzo pesymistyczne. Natomiast musi w ten sposób grać. Przedstawiając bardzo liczne postulaty programowe, próbuje odpowiedzieć na krytykę, która go spotykała przez ostatnie trzy miesiące. Bardzo wiele osób zarzucała mu, że mówi ogólnikowo – o sprawiedliwości społecznej i Europie – używając haseł populistycznych – mówił Michał Kędzierski.  - W oczach niemieckich wyborców to Angela Merkel usposabia stabilizację i dobrobyt – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

Jego zdaniem Angela Merkel i Martin Schulz są przekonanymi Europejczykami. Utożsamiają się z Unią Europejską i Europą. Jednak to o Angeli Merkel pisze się na całym świecie jako o liderce wolnego świata i Zachodu. – Wszystko wskazuje na to, że Angela Merkel zostanie po raz czwarty kanclerzem Niemiec – podsumował.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

Audycję prowadził Jakub Kukla.  

Polskie Radio 24/dds

____________________

Data emisji: 25.06.2017

Godzina emisji: 11.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Partia Merkel wygrała wybory w Nadrenii Północnej-Westfalii. "Defekt Schulza"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 15:00
CDU Angeli Merkel wygrała niedzielne wybory do parlamentu Nadrenii Północnej-Westfalii. Wyniki ostatniego testu przed jesiennymi wyborami do Bundestagu skomentowali w Polskim Radiu 24 Waldemar Maszewski (korespondent Polskiego Radia w Niemczech) i prof. Piotr Madajczyk (Zakładu Studiów nad Niemcami, Instytut Studiów Politycznych PAN).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martin Schulz krytykuje Merkel. Polska w tle

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 11:55
Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił Angeli Merkel w niedzielę podczas zjazdu socjaldemokratów w Dortmundzie bierność wobec rządów Węgier i Polski, kwestionujących jego zdaniem tolerancję i otwartość. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Piotra Wawrzyka, europeisty z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja przedwyborcza w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 20:22
Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel powiedział, że jest przeciwny kontynuowaniu koalicji z partiami chadeckimi CDU i CSU. Wśród powodów polityk SPD wymienił forsowany przez Angelę Merkel plan zwiększania wydatków na wojsko. O tym, czy jest to rzeczywisty powód, mówił w audycji Świat w Powiększeniu Piotr Jendroszczyk z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: jest nowy sondaż przed wyborami parlamentarnymi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:59
Na niespełna dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech chadecy utrzymują bezpieczną przewagę nad socjaldemokratami. Przed głosowaniem nie dojdzie do ponownej debaty kanclerz Angeli Merkel z szefem SPD Martinem Schulzem.
rozwiń zwiń