Podkarpacie: Trwa Festiwal Kultury Japońskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 11:20
Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu już po raz siedemnasty na terenie Podkarpacia zorganizowało Festiwal Kultury Japońskiej. W Polskim Radiu 24 o inicjatywie mówiła Iga Dżochowska z Fundacji Polsko-Japońskiej YAMATO.
Audio
  • 3.08.17 Podkarpacie: Trwa Festiwal Kultury Japońskiej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: flickr/kodomut/CC BY-ND 2.0

W wakacje Centrum Kultury Japońskiej, w różnych miejscach Podkarpacia, przygotowuje imprezy, które przybliżają mieszkańcom południowo-wschodniej Polski kulturę Japonii. Jak relacjonowała w rozmowie z PR24 Iga Dżochowska, w programie wydarzenia znajdują się zarówno pozycje dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dotychczas spotkania odbyły się m.in. w Przemyślu, Arłamowie i Dubiecku. Najbliższe (5 sierpnia) będzie miało miejsce w Krośnie.

Iga Dżochowska na naszej antenie mówiła również o tym, jak to się stało, że Przemyśl stał się siedzibą Centrum Kultury Japońskiej. – Po raz pierwszy w Japonii byłam w 1992 roku (…). Wszystko tam było dziwne, ciekawe, fascynujące. Tam zrodziła się myśl, że wielu moich znajomych nie zobaczy tego kraju. Zaczęłam myśleć, co zrobić, by przybliżyć im Japonię. Tam postanowiłam, ze ściągnę Kraj Kwitnącej Wiśni do Polski – wspominała gość PR24.

Wydarzenia związane z festiwalem potrwają do 24 wrzesnia 2017 roku.

Więcej w materiale Iwony Piętak.

Polskie Radio 24

__________________

Data emisji: 3.08.17

Godzina emisji: 10.15


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dzwon Pokoju znów w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 13:15
Po 13 latach mieszkańcy stolicy ponownie usłyszą jego wyjątkowy dźwięk. W niedzielę, 20 września 2015 roku,  odbędzie się ceremonia przywrócenia Warszawie, skradzionego w 2002 r., Dzwonu Pokoju – daru Japonii, który jest symbolem pokoju na świecie. Filmowiec dokumentalista i podróżnik Waldemar Czechowski opowiadał w Polskim Radiu 24 o tym symbolicznym wydarzeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia, moja druga ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 20:27
Gościem audycji Zrozumieć Azję był Aureliusz Kowalczyk. Mieszkający w Tokio polski architekt opowiadał w Polskim Radiu 24 m.in. o tym, jak zaczęła się jego japońska przygoda oraz jak żyje się w społeczeństwie z zupełnie odmienna kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jagoda Murczyńska o współczesnych reżyserkach kina japońskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 12:59
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza 17 listopada na prelekcję „Kobieca nowa fala: reżyserki we współczesnym kinie japońskim”. Wykład poprowadzi kuratorka sekcji Jagoda Murczyńska, która w Polskim Radiu 24 przybliżała specyfikę filmów tworzonych przez kobiety z Kraju Kwitnącej Wiśni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IX Avant Art Festival przybliży sztukę Japonii

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 20:23
W dniach 3-8 października Wrocław będzie już po raz dziewiąty gospodarzem Avant Art Festival. Tegoroczny festiwal poświęcony jest kulturze Japonii. Do stolicy Dolnego Śląska zapraszał w Weekendzie Kulturalnym Kostas Georgakopulos, dyrektor artystyczny festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia: księżniczka Mako wybrała miłość

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 20:15
Księżniczka Mako, wnuczka cesarza Akihito, zaręczy się z pochodzącym spoza panującej rodziny Kei Komurą. Media pytają o przyszłość rodziny cesarskiej, której członkowie rezygnują ze swojego statusu. Japoński rząd przyjął w piątek ustawę zezwalającą na abdykację panującego obecnie cesarza Akihito. Termin zmiany władcy przypadnie najprawdopodobniej w grudniu 2018 roku. O rodzinie cesarskiej w Japonii mówił w audycji Świat w Powiększeniu znawca Japonii Mariusz Dąbrowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
rozwiń zwiń