Wystartowała akcja #MądrzePomagam

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:13
Wystartowała akcja #MądrzePomagam – wspólnie zablokujmy oszustów i pomagajmy mądrze". Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i blokowanie fikcyjnych zbiórek pieniędzy w internecie, takich jak #bojesieciemnosci dla 2,5 letniego Antosia. #MądrzePomagam wspiera już kilkadziesiąt fundacji, stowarzyszeń, organizacji i mediów. O akcji mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Chołast (współzałożyciel zrzutka.pl) i Beata Chętnik (wolontariuszka Fundacji Ziarnko Maku).
Audio
  • 04.08.2017 Tomasz Chołast (współzałożyciel zrzutka.pl) i Beata Chętnik (wolontariuszka Fundacji Ziarnko Maku) o zbiórkach pieniędzy w sieci.
Logo
Logo Foto: madrzepomagam.pl

Jak wyjaśniał Tomasz Chołast, organizatorzy akcji uczulają ludzi, na co zwrócić uwagę, gdy chce się wesprzeć zbiórkę pieniędzy w sieci. – Przede wszystkim zależało nam na przedstawieniu transparentnie i szczerze zasad panujących na platformach, które pozwalają pomagać w sieci. Jak są organizatorzy i akcje weryfikowane, z jakimi kosztami się to wiąże i zwracamy uwagę na pewne kwestie, które powinny budzić nasze wątpliwości – mówił.

Gość tłumaczył, że przede wszystkim warto zapoznać się z zasadami weryfikacji organizatorów zbiórek. Warto także sprawdzać ich na własną rękę. – Jeśli nie otrzymamy odpowiedzi od organizatora, zgłośmy to. Można to uczynić także poprzez #MądrzePomagam i polegać na społeczności, które pomoże nam sprawdzić jakąś akcję – wskazywał. Na madrzepomagam.pl można także zapoznać się z listą zbiórek, które zostały wcześniej negatywnie zweryfikowane.

Beata Chętnik podkreśliła, że wrażliwość na drugiego człowieka świadczy o tym, że jesteśmy ludźmi i choć zdarzają się osoby, które nie mają dobrych intencji, chęć pomagania nie słabnie. Tomasz Chołast dodał, że najbardziej przykrym jest, iż do końca nigdy nie uda się powstrzymać oszustów. – Znajdą sposoby na obejście zasad, ale naszym zadaniem jest wymiana informacji pomiędzy platformami, fundacjami, by nie dopuszczać do podobnych sytuacji – podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Wiesław Molak.

Polskie Radio 24/ip

____________________

Data emisji: 04.08.2017

Godzina emisji: 10:15


 

Czytaj także

"Paczka dla bohatera". Dołącz do pomocy dla kombatantów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 19:37
Po raz drugi, pod hasłem "Paczka dla bohatera", organizowana jest wielkanocna zbiórka darów dla kombatantów wojennych. W Polskim Radiu 24 o inicjatywie mówili Radosław Hołodniuk, koordynator akcji w Warszawie i Tomasz Sawicki, inicjator przedsięwzięcia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Będą zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych. Bezpieczeństwo dzieci priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 17:03
Jak zapowiedział w Polskim Radiu Maciej Kawecki, doradca w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji, we wrześniu do Sejmu wpłynie projekt ustawy o ochronie danych osobowych. Jedna z ważniejszych zmian będzie dotyczyła dzieci. W PR24 komentarz dra Macieja Dębskiego z Fundacji Dbam o Mój Zasięg i Uniwersytetu Gdańskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akcja #MądrzePomagam

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 15:00
Zrzutka.pl chcąc przeciwdziałać fikcyjnym zbiórkom pieniędzy w internecie, oprócz wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń, inicjuje akcję #MądrzePomagam. W jej efekcie ma powstać społeczny system alarmowy do wczesnego blokowania oszustów. W Polskim Radiu 24 o akcji mówił współzałożyciel i członek zarządu Zrzutka.pl Tomasz Chołast.
rozwiń zwiń