W Polsce powstanie elektrownia jądrowa? Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 11:00
W ostatnich dniach minister energii Krzysztof Tchórzewski potwierdził, że jest za budową elektrowni atomowej w Polsce. Jak jednak przy tym zaznaczył, w „rządzie nie ma jeszcze jednolitej zgody w tej sprawie”. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Piotrem Maciążkiem z portalu Energetyka24.com.
Audio
  • 14.08.17 W Polsce powstanie elektrownia jądrowa? Komentarz eksperta
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Musimy zdecydować się na budowę elektrowni atomowej, jeżeli nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej – komentował na naszej antenie Piotr Maciążek. – Restrykcyjna polityka klimatyczna powoduje, że Polska, produkując w dużej mierze energię z węgla, ma problem – dodawał.

W opinii gościa PR24, o tym, że projekt budowy elektrowni jądrowej w Polsce ma szanse na powodzenie, świadczą m.in. działania Japonii. Tamtejsze władze zaprosiły do siebie grupę dziennikarzy z naszego kraju, aby pokazać im, jak funkcjonuje tamtejszy przemysł jądrowy.

– Japończycy wracają do atomu po katastrofie w Fukushimie, skala zmian wdrożonych w całym systemie po tym wydarzeniu jest nieprawdopodobna – komentował Piotr Maciążek, który również wziął udział w wyjeździe organizowanym przez władze Japonii. – Zaproszenie polskich dziennikarzy może być po części chęcią pokazania, że kraj poradził sobie już konsekwencjami katastrofy, a po części miękką formą lobbingu, w kontekście potencjalnej budowy elektrowni jądrowej w Polsce – pointował publicysta.  

Polskie Radio 24/IAR

____________________

Data emisji: 14.08.17

Godzina emisji: 10.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atom to jeden ze scenariuszy, który "poważnie rozważamy w ME"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 19:44
- Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej - oświadczył minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zaznaczył, że atom to jeden ze scenariuszy, który "poważnie rozważamy w ME", ale decyzja musi mieć akceptację rządu. - Polską interesują się Japończycy, a także Chińczycy, którzy chcieliby nam dostarczać technologie – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.pl. Gość mówił m.in. o możliwej lokalizacji pierwszej elektrowni atomowej w Polsce.
rozwiń zwiń