X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera SKOK Wołomin. "Winnymi afery robi się okradzionych"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 10:12
Szacuje się, że na skutek afery SKOK Wołomin Skarb Państwa i udziałowcy kas stracili 6 miliardów złotych. - W sprawie SKOK Wołomin poszkodowani są wszyscy członkowie SKOK-u, ponieważ syndyk pozwala sobie mieć roszczenia finansowe do wszystkich członków SKOK-u – powiedział w Polskim Radiu 24 poszkodowany przez SKOK Wołomin Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Współdzielczości Finansowej im. św. Michała.
Audio
  • 22.08.2017 Marcin Karliński: „Winnymi afery robi się członków SKOK, którzy wpłacili pieniądze i nie kontrolowali zarządu”.
Szacuje się, że państwo mogło stracić na aferze SKOK-u Wołomin nawet 6 miliardów złotych
Szacuje się, że państwo mogło stracić na aferze SKOK-u Wołomin nawet 6 miliardów złotychFoto: Stanisław Kowalczuk/East News

Jak podkreślał Marcin Karliński, straty społeczne w związku z aferą SKOK Wołomin są ogromne. – To nie Skarb Państwa, ale ludzie stracili te pieniądze. Fakt, że wyczyszczono konto Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oznacza, że ludzie stracili pieniądze, które wpłacali. Ten fundusz powstał ze składek klientów banków na wypadek turbulencji na rynkach finansowych i braku płynności banków. W ciągu lat 2014-2015 wyprowadzono z funduszu 6 miliardów złotych – powiedział poszkodowany.

Według gościa Polskiego Radia 24 skala afery jest kolosalna. – Przypomnę, że słynna afera Art B oscylowała wokół kwoty pół miliarda złotych. Pieniądze ze SKOK-u Wołomin zostały mądrze zainwestowane, a nie tylko wyprowadzone np. na Cypr. Fundusze tej instytucji były przez 15 lat systematycznie wyprowadzane. Pieniądze były przelewane nie tylko na konta ludzi związanych z WSI, ale też polityków i ich firm. Te pieniądze są, ale nikt nie chce szukać – mówił Karliński.

Zdaniem poszkodowanego winnym afery robi się okradzionych. – Linią obrony członków Komisji Nadzoru Finansowego na komisjach sejmowych było to, że za błędy zarządu odpowiadają pojedynczy członkowie kasy. Winnymi afery robi się członków SKOK, którzy wpłacili pieniądze i nie kontrolowali zarządu. To klasyczna wolta, w które złodziej krzyczy „łapać złodzieja”. Nadzoru nad bankiem czy kasą nie sprawują klienci, do tego jest uprawnione są Kasa Krajowa lub KNF  – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/kk

______________________

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 07:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Afera SKOK Wołomin. "Zbrodnia bankowa doskonała"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 20:14
W śledztwie w sprawie SKOK Wołomin status podejrzanych ma obecnie 110 osób. Sześć zarzutów usłyszał zatrzymany ostatnio Władysław S. były poseł PSL. Do śledztwa dotyczącego działalności SKOK-u odniósł się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Powiedział, że państwo mogło na tym procederze stracić nawet 3 miliardy złotych. O SKOK Wołomin mówił w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: „SKOK Wołomin to nie tylko WSI”

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 21:04
W audycji Kulisy Spraw powróciliśmy do sprawy SKOK-u Wołomin. – Tego typu afera nie miała miejsca wcześniej w Polsce – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Karliński, przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o stratach Skarbu Państwa z powodu wyłudzania VAT, które idą w miliardy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 11:47
– Sprawa wyłudzeń VAT powinna być wyjaśniona przez komisję śledczą. Ważne są nie tylko działania organów ścigania, które łapią przestępców, ale również odpowiedzialność polityczna, pokazanie, który z polityków zawinił w tej sprawie – przekonywał w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania poseł PiS Jacek Sasin. Według szacunków Ministerstwa Finansów w latach 2007-2015 przez wyłudzenia VAT Skarb Państwa stracił od 250 do 300 mld złotych.
rozwiń zwiń