X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Władze północnokoreańskie posiadają technologię, która jest niebezpieczeństwem dla całego świata"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 13:19
 - W ciągu ostatnich 12 miesięcy - za czasów przywództwa Kim Dzonk Una - Korea Północna wystrzeliła więcej rakiet krótkiego, średniego, dalekiego zasięgu i przeprowadziła więcej testów jądrowych, niż podczas całego okresu rządów jego ojca Kim Dzong Ila. To znaczy, że Korea Płn. się zbroi – powiedział korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz. O testach bomby wodorowej mówił także Nicolas Levi (Polska Akademia Nauk).  
Audio
  • 3.09.17 Tomasz Sajewicz i Nicolas Levi o testach bomby wodorowej Korei Płn.
Korea Płn. poinformowała oficjalnie o szóstej probie jądrowej po tym jak zaobserwowano wstrząsy sejsmiczne w północno-wschodniej części kraju w pobliżu poligonu, na którym Pjongjang przeprowadzał poprzednie testy nuklearne.
Korea Płn. poinformowała oficjalnie o szóstej probie jądrowej po tym jak zaobserwowano wstrząsy sejsmiczne w północno-wschodniej części kraju w pobliżu poligonu, na którym Pjongjang przeprowadzał poprzednie testy nuklearne.Foto: PAP/EPA/YONHAP

Korea Północna potwierdza, że przeprowadziła w niedzielę szósta próbę jądrową. Według władz w Pjongjangu testowaną bombę wodorową można umieścić w rakiecie.

- To była kolejna północnokoreańska prowokacja. Korea Północna, która już i tak jest objęta wszelkimi możliwymi sankcjami Rady Bezpieczeństwa ONZ, tym razem zdecydowała się na przeprowadzenie próby jądrowej i, co szczególnie powinno nas niepokoić, Korea Płn. twierdzi, że po raz pierwszy dokonała udanej próby bomby nowego typu, bomby wodorowej – mówił Tomasz Sajewicz.

Dodał, że potwierdzają to południowokoreańscy i japońscy eksperci, którzy twierdzą, że wybuch był co najmniej 10-krotnie silniejszy od poprzednich testów Korei Północnej. - Mamy więc ewidentnie do czynienia z eskalacją działań – podkreślił korespondent.

Także Nicolas Levi zaznaczył, że władze północnokoreańskie bardzo regularnie wykonują próby rakiet, a ich częstotliwość jest o wiele większa niż w poprzednich latach.

- Ponadto, co jest bardzo niepokojące, Korea Płn. wykonała próbę bomby wodorowej, która różni się od bomby jądrowej. Bomba wodorowa jest niestety o wiele groźniejsza niż bomba jądrowa. Bomba wodorowa może mieć moc 100 razy silniejszą niż bomba jądrowa. Może zniszczyć teren o powierzchni ponad tysiąca kilometrów kwadratowych, powstaje też w powietrzu tzw. grzyb jądrowy, a wiatr osiąga prędkość ponad tysiąca km na godzinę. Można wymieniać kolejne elementy, które niestety udowadniają, że władze północnokoreańskie posiadają technologię, która jest niebezpieczeństwem dla całego świata, a przede wszystkim dla Korei Południowej – podsumował Levi.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 3.09.17

Godzina emisji: 12:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reżim w Pjongjangu zapowiada dalsze testy rakiet

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 20:05
Korea Północna grozi kolejnymi próbami rakietowymi. Zastępca szefa MSZ tego kraju, Han Song-Ryol powiedział BBC, że mimo krytyki ze strony społeczności międzynarodowej reżim w Pjongjangu będzie regularnie przeprowadzał takie testy. O sytuacji na Półwyspie Koreańskim mówił w audycji Świat w Powiększeniu Rafał Tomański z Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA - Korea Płn. "Koniec polityki strategicznej cierpliwości"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 20:33
Kilka godzin po wystąpieniu Donalda Trumpa - w którym amerykański prezydent zagroził Korei Północnej "ogniem i furią" - władze w Pjongjangu ogłosiły gotowość do uderzenia w amerykańską wyspę Guam. O tym, czy jest to jedynie retoryka, czy też mogą kryć się za tym potencjalne działania militarne, mówił w audycji Świat w Powiększeniu korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnią rzeczą na jaką zdecydowałaby się Korea Płn. jest użycie siły"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 21:09
Pjongjang zapowiada "tysiąckrotną zemstę" za surowe, bezprecedensowe sankcje nałożone przez ONZ. Amerykańska administracja zdecydowanie zaostrza kurs wobec północnokoreańskiego reżimu, a w tle swoje interesy rozgrywają inne mocarstwa. O tym, jakie to interesy i na ile groźny jest Kim Dzong Un, mówił w Światowej Szachownicy Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba bomby wodorowej zakończona całkowitym powodzeniem"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 10:55
Władze Korei Północnej ogłosiły, że zbudowały bombę wodorową, którą można umieścić w rakiecie. W oświadczeniu telewizyjnym przekazano, że testy bomby zakończyły się sukcesem. Do czego mogą doprowadzić testy koreańskiej broni mówił w PR24 Tomasz Sajewicz - korespondent Polskiego Radia w Azji.
rozwiń zwiń