Szydło: będzie propozycja powołania rady doradczej rządu złożonej z przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 18:39
– Myślę, że w niedługim czasie uda nam się przedstawić propozycję powołania rady doradczej, która byłaby zapleczem dla rządu, złożonej z przedsiębiorców  – powiedziała w środę podczas XXVII Forum w Krynicy premier Beata Szydło. Dodała, że PiS już w kampanii wyborczej zapowiadało powołanie "narodowego forum przedsiębiorców".
Audio
  • 06.09.2017 Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców o propozycji powołania rady doradczej
Premier Beata Szydło rozmawia z dziennikarzami w drugim dniu XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, 6.09.2017
Premier Beata Szydło rozmawia z dziennikarzami w drugim dniu XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, 6.09.2017Foto: PAP/Darek Delmanowicz

– Byłam na panelu z udziałem firm rodzinnych i tam zwrócono się do mnie z prośba, ażeby stworzyć jakąś możliwość konsultacji i wzajemnych spotkań po to, żeby rozmawiać o problemach tego sektora – relacjonowała Szydło, która od wtorku uczestniczyła w Forum Ekonomicznym.

Szydło podziękowała też organizatorom Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za dotychczasowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie firm. Premier wyraziła też nadzieje, że tegoroczna edycja Forum przeniesie "dużo dobrych dyskusji".

Ideę powołania rady w Polskim Radiu 24 komentował Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ocenił, że tego typu organizacje w założeniu są pozytywne, pytanie jednak, jak rada zostanie ukształtowana. – Rząd powinien korzystać z zewnętrznych ekspertyz, żeby mieć lepszy kontakt z rzeczywistością i problemami, które mają Polacy – podkreślił.

Gość zaznaczył, że choć Forum w Krynicy zdominowane jest przez duże firmy i poświęcone głównie problemom makroekonomicznym, coraz więcej zaczyna się mówić także o małych i średnich przedsiębiorcach, będących siłą gospodarki. – Dobrze, że są takie miejsca, gdzie polityka spotyka się z różnym biznesem. Ten dialog liderów opinii publicznej jest potrzebny dla Polski – zaznaczył.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to jedna z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencji gospodarczo-biznesowych. W 27. edycji uczestniczą blisko 4 tysiące gości z kraju i zagranicy. Gościem tegorocznej edycji jest prezydent Andrzej Duda.
Wiele rozmów podczas forum dotyczy bezpieczeństwa, wśród tematów są też niedokończona integracja europejska czy walka z oszustami podatkowymi.
Pierwszego dnia poznaliśmy człowieka roku Forum Ekonomicznego. Nagrodę otrzymała premier Beata Szydło. Wyróżnienie przyznaje rada programowa forum. Wśród nominowanych byli także między innymi wicepremier Mateusz Morawiecki, prof. Adam Strzembosz, premier Estonii Juri Ratas, Saulius Skvernelis (premier Łotwy), gen. Zbigniew Ścibor-Rylski (prezes Związku Powstańców Warszawskich) i Janusz Filipiak (prezes zarządu Comarchu).


Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż

Polskie Radio 24/PAP/IAR/ip

____________________ 

Data emisji: 06.09.2017

Godzina emisji: 18:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także