Kielce: Zakończenie targów obronnych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:24
Na zakończenie 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach wręczono nagrody DEFENDER oraz wyróżnienia prezydenta i ministra obrony narodowej. Nagrody DEFENDER są przyznawane od początku kieleckich targów.
Audio
  • 8.09.17 Kielce: Zakończenie targów obronnych. Relacja A. Drążkiewicz
Na 25. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach swój sprzęt zaprezentowali wystawcy z 33 krajów
Na 25. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach swój sprzęt zaprezentowali wystawcy z 33 krajówFoto: PAP/Piotr Polak

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch zdecydował o przyznaniu Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojskowemu Instytutowi Łączności imienia profesora Janusza Groszkowskiego w Zegrzu za produkt najlepiej służący podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych. Wyróżnienie zostało przyznane za urządzenie IP-Krypto.

Komisja Konkursowa przyznała także Nagrodę Specjalną. Jest nią wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej dla Zakładów Mechanicznych "Tarnów" S.A. za wielolufowy karabin maszynowy WLKM.

DEFENDER-y otrzymali między innymi firma Concept z Bielska-Białej za LPU Wirus 4 w wersji pojazd dalekiego rozpoznania, Lubawa z Ostrowa Wielkopolskiego za uniwersalny wielkogabarytowy mobilny modułowy hangar KT SHELTER oraz Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne Warszawa za Lotniskowy Zasilacz Hydrauliczny.

Organizatorzy kieleckich targów, ze względu na jubileusz, postanowili po oficjalnym zakończeniu imprezy zorganizować dni otwarte dla szerokiej publiczności. W sobotę i niedzielę na ekspozycje będzie mógł wejść za darmo każdy miłośnik obronności.

Podczas 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentowały się największe firmy zbrojeniowe z kraju i z zagranicy.

Więcej w relacji Agnieszki Drążkiewicz

Polskie Radio 24/IAR

__________________

Data emisji: 8.09.17

Godzina emisji: 13.06

 

 

Zobacz więcej na temat: Kielce wojsko Paweł Soloch
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: są niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 11:33
Na konferencji "Nowoczesny przemysł obronny RP zasadniczym segmentem systemu bezpieczeństwa państwa" odbywającej się na Politechnice Warszawskiej  Andrzej Duda podkreślił, że "są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii". - W zeszłym roku przecież został zawarty rekordowy w historii polskiej zbrojeniówki kontrakt na dostawę modułów ogniowych Regina; 4,5 mld zł - czy to najwyższy kontrakt, jaki jest możliwy? Nie. Są możliwe wyższe kontrakty - mówił prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowe XXV targi obronne w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 15:05
Ponad 600 wystawców z 27 krajów zaprezentuje sprzęt wojskowy oraz nowoczesne, militarne rozwiązania techniczne podczas jubileuszowego XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach. Targi otworzył wicepremier Mateusz Morawiecki. O wydarzeniu w Kielcach mówił w Polskim Radiu 24 Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: modernizacja armii będzie wymagać ponad 550 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 15:38
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewniał, że „zgodnie ze Strategicznym Przeglądem Obronnym, konieczność modernizacji polskiej armii będzie wymagać w ciągu 14 lat ponad 550 mld zł”. Szef MON zapowiedział też zainwestowanie 2 mld złotych w cyberbezpieczeństwo. Antoni Macierewicz otwierał we wtorek XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysł obronny – przyszłość gospodarki?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 08:50
W Kielcach trwa 25. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W tym roku targi zgromadziły ponad 600 wystawców z 27 krajów oraz kilkadziesiąt delegacji międzynarodowych. W Rządach Pieniądza o polskim przemyśle obronnym rozmawiali Wojciech Warski z Business Center Club, Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan i Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń