Piknik Powstańczy w Warszawie. Wiele atrakcji dla mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 23:59
10 września Fundacja Reduta PWPW organizuje kolejny Piknik Powstańczy dla mieszkańców Warszawy. Podczas imprezy odbędą się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży, swoje stoiska zaprezentują zaproszone instytucje i organizacje, takie jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie i Żandarmeria Wojskowa. O pikniku mówił w Polskim Radiu 24 prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski.
Audio
  • 09.09.2017 Piotr Woyciechowski: Piknik to forma realizacji misji PWPW, związanej z unikatowymi tradycjami
W tym roku obok PWPW zaprezentują się na nich zaproszone instytucje i organizacje, takie jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa.
W tym roku obok PWPW zaprezentują się na nich zaproszone instytucje i organizacje, takie jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa. Foto: fb.com / @PolskaWytworniaPapierowWartosciowychSA

Na stoisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych atrakcją będzie personalizacja kart dla dzieci, pokaz czerpania papieru czy okolicznościowe nadruki wykonywane na historycznej maszynie dociskowej tzw. bostonce. Według Piotra Woyciechowskiego zamysłem pikniku jest oddanie czci i chwały bohaterom Powstania Warszawskiego.

- Wśród gości pikniku będzie Juliusz Kulesza ps. „Julek”, ostatni żyjący żołnierz Armii krajowej oddziału zbrojnego PWPW 17S, który bronił Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w sierpniu 1944 roku. Zaczynamy od 10:00 - dla najmłodszych przewidzieliśmy gry miejskie. Wzdłuż ulicy Sanguszki będą rozlokowane opancerzone pojazdy niemieckie z II wojny światowej. O 15 będzie koncert Arki Noego dla najmłodszych, a po 18 rusza cały cykl koncertów, m.in. gwiazdy, którą jest Luxtorpeda. O 21.30 rozpocznie się emisja filmu w technologii mappingu 3D na budynku Rybaki w Warszawie – mówił prezes PWPW.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 piknik to forma realizacji misji PWPW, związanej z unikatowymi tradycjami. - Żadna państwowa firma nie ma takiego wkładu w odzyskiwanie państwowości polskiej jak PWPW. Szlak bojowy Powstania Warszawskiego, obejmujący obronę Wytwórni, która przeszła do legendy jako obrona reduty PWPW, jest znany opinii publicznej. To wielkie zobowiązanie moralne do tego, by kultywować pamięć o Powstaniu Warszawskim – mówił Woyciechowski.

Impreza odbędzie się na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie, obok Multimedialnego Parku Fontann. Przewidziane w tym dniu wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, ale także dla starszych uczestników. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa aż do północy. Piknik wystartuje o godz. 14, ale już od godz. 10, wzdłuż ul. Sanguszki i Rybaki rozpocznie się pokaz sprzętu używanego przez służby mundurowe (m.in. wojskowego) np. czołgów i motocykli oraz sprzętu z czasów II wojny światowej, Powstania Warszawskiego i strojów wojskowych z epoki. Następnie rozpocznie się gra miejska, której wyniki zostaną ogłoszone na otwarciu Pikniku.

Piotr Wojciechowski prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Gość PR 24: Piotr Woyciechowski, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/IAR

____________________ 

Data emisji: 09.09.2017

Godzina emisji: 14:07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalendarium Powstania Warszawskiego w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 07:45
Heroiczna walka o Warszawę doczekała się dokumentalnego wydawnictwa innego niż wszystkie. Autorami Powstańczego Kalendarium są Edyta Poźniak i Witold Banach, którzy we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego stworzyli 66 niepowtarzalnych, dwuminutowych audycji. Będziemy je emitować w PR24 codziennie o godz. 9:06.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa „Niemieccy kaci - polskie ofiary” w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 17:00
2 sierpnia 1944 roku Powstańcy Warszawscy odbili z rąk Niemców redutę z gmachem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Z okazji rocznicy tego wydarzenia utworzono wokół PWPW wystawę ukazującą jak wyglądało miasto i jego mieszkańcy podczas Powstania Warszawskiego. Ekspozycja będzie dostępna do końca października. O Powstaniu Warszawskim i wystawie „Niemieccy kaci - polskie ofiary” mówił w Polskim Radiu 24 prezes zarządu PWPW Piotr Woyciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica Rzezi Woli. „Konsekwencja obłąkańczego rozkazu”

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 11:35
Warszawa wspomina ofiary Rzezi Woli – masowej zbrodni popełnionej przez Niemców w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. W audycji Nos Kleopatry o tym wydarzeniu rozmawiali prof. Grzegorz Nowik z Polskiej Akademii Nauk i Maciej Janaszek-Seydlitz, prezes Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sportowcy walczący w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 20:53
Trwają uroczystości związane z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego. Liczną grupą powstańców byli sportowcy o czym w Magazynie Sportowym opowiadała historyczka Agnieszka Cubała.
rozwiń zwiń