Marek Jurek: nie możemy pozwolić, by UE nas kolonizowała

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:30
– Ani Polska, ani żadne współpracujące z nami państwo nie może pozwolić, że Unia Europejska będzie nas kolonizować, osiedlać u nas jakieś grupy pozaeuropejskiej emigracji, realizując swój program kulturowy – podkreśla Marek Jurek. W Polskim Radiu 24 europarlamentarzysta mówił o unijnej polityce migracyjnej.
Audio
  • 10.09.2017 Marek Jurek: „Solidarność polega na pomocy w niezawinionych problemach, a nie na udziale w błędach i złej polityce”.
Marek Jurek
Marek JurekFoto: PR24/MS

Jak wskazywał Marek Jurek, państwa Europy Zachodniej, realizując ideologię multikulturalną, doprowadziły do powstania wielomilionowych społeczności muzułmańskich. – To jest sprawa zasadnicza, dokonujemy innego wyboru politycznego. Solidarność polega na pomocy w niezawinionych problemach, a nie na udziale w błędach i złej polityce – zaznaczył. Dodał, że decyzja Trybunału Sprawiedliwości, o odrzuceniu skargi Węgier i Słowacji na przymusowe przyjmowanie uchodźców, „będzie piętrzyć konflikty w UE, a my się tej polityce podporządkować nie możemy”.

Gość podkreślił również, że „przyszłość pewnego dnia nadchodzi, ale politycy często o niej zapominają”. Przekonywał, że powinniśmy bronić dobrego wizerunku Polski. – My broniąc się przed relatywizmem kulturowym, utratą tożsamości kraju, odrzucając to powinniśmy pokazywać, że jesteśmy krajem chrześcijańskim, otwartym na innych – wyjaśniał. Marek Jurek przypomniał o postulacie partii prawicowych, by sformułować narodową politykę solidarności. – Pokazać, że jej elementem jest prawo do zamieszkania w kraju Polaków z Azji Środkowej, pomoc dla Polaków posiadających kartę Polaka, innych osób zagrożonych w swoim bezpieczeństwie na wschodniej Ukrainie, pomoc dla wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie – mówił.

W jego ocenie, umiarkowana polityka solidarności „toczyłaby moralną tarczę dla obrony naszej suwerenności”, jednak w naszej polityce brak „dłogomyślności”. – Musimy realizować dwie rzeczy: ochronić Polskę przed powstaniem wielotysięcznych społeczności muzułmańskich i szanować każdego cudzoziemca, który wśród nas jest – zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.  

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Data emisji: 10.09.2017

Godzina emisji: 12:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dawid Wildstein: mechanizm relokacji jest przymusowy, co odbiera suwerenność

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 14:05
Polska sprzeciwia się propozycji kolejnego, automatycznego podziału uchodźców wśród krajów Unii Europejskiej. Poinformowała o tym premier Beata Szydło po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli. Tym samym, nie doszło w tej sprawie do kompromisu na spotkaniu w Brukseli. O relokacji uchodźców mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Janusz Schwertner (Onet.pl) i Dawid Wildstein (szef publicystyki TVP Info).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoski rząd zmienia stosunek do migrantów. Co przeważyło szalę?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 12:40
Włosi domagają się wprowadzenia limitu przyjmowanych migrantów. Według szacunków do końca roku przybędzie ich do Italii ćwierć miliona. O sytuacji we Włoszech mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kowalczuk, korespondent Polskiego Radia w Rzymie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: dobrze, że polski rząd słucha obywateli, a nie polityków z Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 08:19
– To, co dzieje się wokół Polski odbieram jako konsekwentny nacisk medialno-propagandowo-polityczny ze strony części elit europejskich lewicowo-liberalnych. Dla nich Polska jest pewną przeszkodą i elementem, który trzeba poddać presji – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Spór w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 19:33
Victor Orban zapowiedział prowadzenie przez jego kraj walki politycznej o zmianę unijnej decyzji dotyczącej obowiązkowej relokacji uchodźców. O tym, czy Polska, Węgry i Słowacja mogą uniknąć kar finansowych i wyjść obronną ręką z kryzysu, mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
rozwiń zwiń