Konstanty Radziwiłł: specustawa zdrowotna to tylko część dodatkowych środków w 2017

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:13
Pieniądze, które zostaną przekazane do systemu opieki zdrowotnej w ramach tzw. specustawy zdrowotnej to tylko część dodatkowych środków, jakie będą skierowane do ochrony zdrowia jeszcze w tym roku - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. 
Audio
  • 14.09.2017 Konstanty Radziwiłł: specustawa zdrowotna to tylko część dodatkowych środków w 2017
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas konferencji prasowej w siedzibie MZ
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas konferencji prasowej w siedzibie MZFoto: PAP/Paweł Supernak

Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że te dodatkowe niemal 232 mln zł. to ok. 60 mln na onkologię, 60 mln - na oddziały noworodkowe, kolejne 12-24 mln zostanie przeznaczone na zakup 16 tzw. dentobusów, będą także środki na wyposażenie gabinetów stomatologicznych i profilaktyki zdrowotnej w szkołach - zapowiedział minister Radziwiłł. 

Podkreślił, że specustawa zakłada wzrost nakładów na poprawę jakości świadczeń zdrowotnych i dostępności do nich. 

W środę na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. Ma ona umożliwić m.in. zakupy dodatkowego sprzętu. Rząd przyjął projekt we wtorek.

Polskie Radio 24/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Protesty w służbie zdrowia. Będzie dymisja ministra?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 10:30
Po nocnych rozmowach z przedstawicielami rządu, cztery przedstawicielki NZSS Solidarność nie chcą opuścić gmachu ministerstwa zdrowia domagając się podwyżki wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. O tym, czy rok po wyborach to czas politycznej refleksji czy też początek nowego politycznego sezonu rozmawiali w Debacie Poranka politolog dr Andrzej Anusz (UKSW), Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w służbie zdrowia. Czy szykuje się podwyżka podatków?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 11:02
Minister Konstanty Radziwiłł zapowiada likwidacje NFZ oraz wprowadzenie powszechnego dostępu do opieki medycznej. Służba zdrowia miałaby natomiast być finansowana z budżetu państwa. O zmianach mówili w Pulsie Gospodarki Paweł Jabłoński (Rzeczpospolita), Piotr Kuczyński (Xelion) i Piotr Soroczyński (KUKE).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie Dnia: Opłaty za świadczenia zdrowotne? Premier zażąda wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 22:05
Atak na ludzi wychodzących z meczetu w Londynie oraz żądanie wyjaśnień, skierowane przez premier do ministra zdrowia ws. planowanych opłat za świadczenia zdrowotne. To najważniejsze tematy, o których mówili goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpłatne leki dla seniorów. Podsumowanie programu 75 plus

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 15:21
Ponad dwa miliony dwieście tysięcy seniorów otrzymało w ciągu roku darmowe leki. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podsumował funkcjonowanie programu bezpłatnych leków 75 plus. W sumie od września ubiegłego roku pacjenci zrealizowali ponad 15 milionów recept i odebrali 40 mln opakowań leków z listy "S". W #Polskim Radiu 24 relacja Ewy Wasążnik - reporterki PR24. 
rozwiń zwiń