Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Cud w rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 14:55
70 lat temu urodził się duszpasterz ludzi pracy i legendarny kapelan "Solidarności" bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Kim jest dla współczesnych i co nowego wiemy o nim dziś? Gościem Polskiego Radia 24 był Tomasz Wiścicki, współautor najnowszej książki o bł. ks. Jerzym: "Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego".
Audio
  • 14.09.17 Tomasz Wiścicki o najnowszej książce o bł. ks. Jerzym: „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego”
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy PopiełuszkoFoto: wikipedia / domena publiczna

Autorzy nowej książki dr Ewa K. Czaczkowska i Tomasz Wiścicki postanowili przybliżyć współczesnym postać ks. Jerzego Popiełuszki, który został beatyfikowany 6 czerwca 2010 roku. Poprzednia książka na ten temat ukazała się w 2004, jednak jak podkreślił Tomasz Wiścicki była o księdzu Jerzym, przed beatyfikacją. - Po tym wydarzeniu wiele materiałów, które były wykorzystane do procesu wyniesienia na ołtarze zostało odtajnionych – dodał redaktor.

Autorzy książki opisują w niej liczne cuda za sprawą błogosławionego, również medycznie niewytłumaczalne uzdrowienie w 2012 r. François Audelana z Francji, które prawdopodobnie będzie podstawą zbliżającej się kanonizacji ks. Jerzego.

Jak podkreślił Tomasz Wiścicki było to uzdrowienie umierającego człowieka, a okoliczności które temu towarzyszyły były zupełnie nieprawdopodobne. - Cud wydarzył się właśnie w dzień urodzin ks. Jerzego Popiełuszki a świadczy to o tym, że ks. Jerzy chce przemawiać także do ludzi z zupełnie innej kultury – powiedział gość audycji.

W książce zebrano również wszystkie teorie na temat przyczyn porwania oraz czasu i miejsca zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.

Gospodarzem audycji był Filip Memches.

Polskie Radio 24/kawa

____________________ 

Data emisji: 14.09.17

Godzina emisji: 13.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kulisy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. „Mordercy chcieli zaistnieć”

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 22:01
Mija 7 lat od beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana Solidarności. Duszpasterz robotników i obrońca praw człowieka w PRL, został porwany i zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki 19 października 1984 roku. Pogrzeb księdza zgromadził około miliona ludzi i przerodził się w wielką manifestację przeciw komunistycznej władzy. O zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki mówił w audycji Kulisy Spraw płk Piotr Wroński, były oficer wywiadu i kontrwywiadu, autor książki „Spisek założycielski”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jerzy Popiełuszko. "Postać na miarę patronów kraju"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 18:00
Kapłan czasów PRL i stanu wojennego, obrońca godności człowieka, ludzkiej pracy, a także wielki patriota. Gdyby żył, ks. Jerzy Popiełuszko, legendarny kapelan "Solidarności", 14 września obchodziłby swoje 70. urodziny. W Polskim Radiu 24 rozmowa o życiu i kapłańskiej posłudze błogosławionego Kościoła katolickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między prawdą a prawdą" – Patrycja Gruszyńska-Ruman i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 21:00
Audycja otrzymała Nagrodę Specjalną w Konkursie o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jerzy Popiełuszko – męczennik za wiarę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 19:55
– Ksiądz Jerzy był sumieniem Kościoła i całego polskiego narodu – powiedziała Ewa Czaczkowska, współautorka książki "Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego". W ostatnich dwóch dniach trwały uroczystości upamiętniające 70. rocznicę urodzin błogosławionego kapelana "Solidarności". W audycji "Życie z duszą, czy bez" rozmowa o posłudze kapłańskiej jednej z najbardziej charyzmatycznych postaci Kościoła w Polsce.
rozwiń zwiń