Korupcja w futbolu: Wyrok dla Wojciecha Sz. już w październiku?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 13:00
Po 7 latach od oskarżenia ma zostać skazany Wojciech Sz. podejrzany w aferze korupcyjnej w polskiej piłce. To były przedsiębiorca z branży mięsnej, który był również działaczem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Widzewa Łódź. Został oskarżony o ustawienie 32 meczów. O szczegółach mówił Dominik Panek, dziennikarz Polskiego Radia 24 autor bloga "Piłkarska mafia".
Audio
  • 22.09.17 Dominik Panek: gdyby ten wyrok zapadł wtedy, kiedy został uzgodniony, być może uległ by już zatarciu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/jamesboyes/CC BY 2.0

Chociaż wbrew oczekiwaniom, 21 września br. nie doszło do procesu, to w sądzie obrońca Wojciecha Sz. i prokurator ustalili, że wniosek uzgodniony 7 lat temu, dotyczący skazania bez procesu dowodowego, jest nadal aktualny. - Gdyby nie doszło do skazania bez przeprowadzenia procesu dowodowego, trzeba byłoby przesłuchać 65 świadków, mogłoby to trwać miesiącami – podkreślił w Polskim Radoi 24 Dominik Panek.

Jak przypomniał gość audycji 7 lat temu, wysokość kary ustalono na 4 lata więzienia w zawieszaniu na 5 lat oraz ponad pół miliona grzywny. Kolejna rozprawa ma się odbyć 7 października.

Zdaniem autora bloga "Piłkarska mafia", co najmniej kilkadziesiąt osób czeka jeszcze na prawomocne wyroki. - Najważniejszy proces toczy się zaś we Wrocławiu i dotyczący zorganizowanej grupy przestępczej, która według prokuratury działała w polskim futbolu w latach 2003-2006 – przypomniał dziennikarz.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 22.09.17

Godzina emisji: 11.40

 

Zobacz więcej na temat: korupcja w futbolu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korupcja w polskim futbolu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 20:52
W polskiej piłce nożnej znów zawrzało. W ostatnim tygodniu głośno było znów o aferach korupcyjnych, które rzuciły cień na polski futbol. Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "Męska gra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrok dla byłego selekcjonera Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 17:45
Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał byłego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski Janusza W. za udział w futbolowej aferze korupcyjnej. Znany selekcjoner dobrowolnie poddał się karze i z tego względu wyrok wymiaru sprawiedliwości został złagodzony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Skala korupcji w polskiej piłce była niewyobrażalna”

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 20:04
Śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce nożnej rozpoczęło się w maju 2004 roku. Do tej pory oskarżono o udział w ustawianiu meczów piłkarskich w Polsce ponad 520 osób, a w proceder zamieszanych było kilkadziesiąt klubów. O korupcji w polskiej piłce nożnej mówił w audycji Kulisy Spraw Dominik Panek, bloger od lat zajmujący się korupcją w polskiej piłce i dziennikarz Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w futbolu. "Nie ma drugiego kraju, w którym ustawiało się mecze na taką skalę jak w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 13:29
- Mamy 15 lat od wejścia ustawy o korupcji w sporcie. Najgłośniejsze zatrzymanie ws. afery korupcyjnej w polskiej piłce miały miejsce w latach 2005-2007. Niektórzy już o tym zapomnieli, a niektórzy starają się, aby o tym zapomniano – powiedział o korupcji w piłce nożnej dziennikarz Polskiego Radia 24 Dominik Panek, autor bloga "Piłkarska mafia".
rozwiń zwiń